12 Temmuz 2013 Cuma

Pendik'te katılımcı demokrasinin ilk örneği verildi ve Pendik’te Esnaf Sandığa gitti


Pendik'te katılımcı demokrasinin ilk örneği verildi. Pendik 19 Mayıs caddesinde trafik düzenlemesi ile ilgili olarak caddede bulunan esnaflar arasında demokratik oylama yapıldı. oylama sonucunda caddenin tek yönlü geçiş olarak trafik sistemine uygun düzenlenmesi kabul edildi. Caddede bulunan esnafların kendi demokratik kararı Pendik belediyesince uygulanması onaylandı.Bu hareketin Tüm Türkiye'deki Belediyelerimize örnek olacağına tahmin ediyor katılımcı demokratik belediyeciliğin devam etmesini gönülden arzu ediyoruz.

Pendik‬’te yoğunluğun önemli adreslerinden biri olan ve çok sayıda mağazanın da bulunduğu ‪19 Mayıs Caddesi için yapılacak düzenleme çalışması için esnaf sandık başına gitti. Oylama sonunda esnaf, çalışmalara 13 Ağustos tarihinde başlanmasını ve model olarak da “bir şerit araç parkı, bir şerit araç geçişli” sistemi tercih etti. Oylamaya 52 esnaf katıldı ve 37 esnafın oy birliği ile 13 Ağustos'da çalışmaların başlanmasını istedi.

#HizmetPendik hashtagı ile Twitter'da bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Haberin detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder