13 Kasım 2013 Çarşamba

CHP Pendik'te Ön Seçime Gidiyor

CHP Pendik

Yoğun bir şekilde çalışan Pendik'in en çalışkan Cumhuriyet Halk Partisi Aday Adayları, Pendik'te Belediye Başkan Adayını belirlemek için ön seçim kararı aldı.

CHP Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı yoğun istek üzerine Pendik'te ön seçim kararı aldı. Buna göre CHP'de belediye başkan adayını üyeler belirleyecek. Ana muhalefet Partisinin Pendik'te 8 aday adayı bulunuyor. Bu isimlerden bir kısmı yaklaşık 4 aydır aday gibi seçim çalışması yürütüyor. Bu isimler Abidin Ekren, Bayram Bekar, Bilal Gündoğdu ve Av.Tuncer Özyavuz.

Sandık kurulacak ve aday adayları CHP Pendik üyelerinin takdirine bırakılacak. CHP Pendik ilçesi üyeleri, oylarıyla belediye başkan adayını belirleyecek. Ön seçim söz konusu olunca üç isim ön plana çıkıyor. Abidin Ekren, Bayram Bekar ve Av.Tuncer Özyavuz. Bu isimler en çok şans verilen aday adayları olarak CHP kulislerinde konuşuluyor.

Önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan ön seçimde, üyeler oy kullanacak. Kimi aday olarak görmek istediklerini oylayacaklar. En çok oy alan 3 aday adayı genel merkeze sunulacak. Bu isimlerden birisi CHP'nin Pendik Belediye Başkan Adayı olarak kamuoyunun karşısına çıkacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder