2 Kasım 2013 Cumartesi

Pendik Ak Parti'den Aday Adayı: Davut Çakır

Davut Çakır

Pendik’in Ak Parti'den üçüncü aday adayı Davut Çakır oldu. Davut Çakır, 1 Kasım Cuma günü, aday adaylığı müracaatında bulundu. Beklenenden az bir taraftar topluluğu eşliğinde ilçe binasına gelen Davut Çakır, evraklarını teslim ederek, aday adaylığı müracaatında bulundu.

Son olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görevini yürüten Davut Çakır, şehir planlayıcılığı konusunda tecrübeli bir isim.

Davut Çakır Kimdir?
1971 Trabzon doğumlu. Evli ve 6 çocuk babası olan Çakır, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. 1994 yılında Pendik Belediyesinde kontrol mühendisi olarak başladığı hizmet serüvenini, sırasıyla imar müdürü, fen işleri müdürü olarak sürdürdü. 2002-2007 yılları arasında Teknik Belediye Başkan yardımcısı olarak ilçeye hizmete verdi.

Pendik ilçesinde hayata geçirilen; İTEP, Uluslararası S.G. Havaalanı, Uluslararası Fuar, Kongre ve Ticaret Merkezi, Pendik Yat Limanı ve 540 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi vizyon projelerin planlama, tasarım ve uygulama süreçlerinde bulundu.

Davut Çakır

Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Neyzen Tevfik Kültür Merkezlerinin projelendirme ihale ve yapım çalışmalarını gerçekleştirdi. İlçe genelinin %40’nın imar uygulamalarını sonuçlandırarak 22.000 tapu dağıttı.
Daha sonra başarılı performansından dolayı, kendisine İstanbul Büyükşehir Belediyesinde İmar ve Şehircilik Daire Başkanı olarak görev verildi. İBD’den 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı çalışmalarını, 1/25.000 ölçekli İstanbul Nazım İmar planı çalışmalarını yürüttü. 2009 yılında Etüt ve Projeler ve Daire Başkanlığına getirildi.

Geçtiğimiz dönem de belediye başkan aday adayı olan Davut Çakır son olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görevini yürütüyordu.

Davut Çakırı Aşağıdaki Sosyal Linklerden takip edebilirsiniz.

Facebook: www.facebook.com/davutcakiribb

Facebook Sayfa: www.facebook.com/davutcakirpendik

Twitter: @DAVUTCAKIR34

www.davutcakir.com

http://www.belediye.tv/aday/davut-cakir-2543

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder