13 Aralık 2013 Cuma

Katlanır Cam Balkon Sistemleri Pendik

Katlanır Cam Balkon Pendik

Cam malzemenin yapılara girişinden bu güne en sükseli en gösterişli en prestijli haline ancak Katlanır Cam Balkon halinde ulaşmıştır, halk dilinde Katlanır Cam, Cam Balkon, Sürme Cam, Toplanır Cam, Balkon Kapama, Balkon Kaplama, Açılır Kapanır Balkon gibi isimlerle de anılan bu sistemler, gösterişli ve şık oldukları gibi oldukça kullanışlı olmaları sebebiyle özellikle dairelerde çok tercih edilmektedir.

Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde konutlar gittikçe küçülmektedir, bununla beraber insanlar küçük alanlı dairelerini daha kullanışlı hale getirmek istemektedirler, bu yolda Katlanır Cam Balkon Pendik Sistemleri, dairelerimizin balkonlarını da yaşam alanlarımıza katmayı sağlayarak bizlere yardımcı olmaktadır. Hatta bu alanda en büyük faydayı sağlamaktadır.

Katlanır Cam Balkon Pendik

Dairelerde durum böyleyken, daha farklı konutlar olan villalar ve müstakil evlerde ise Katlanır Cam Sistemleri karşımıza Kış Bahçesi, Kapı Önü Cam Kapama ve Teras Camlama olarak çıkmaktadır. Bu sistemlerden Kış Bahçesi; evinizin bahçeye bakan bir camı kapısı veya duvarından çıkıntı olarak Camdan duvarlarla iki veya 3 tarafı hatta bazen tavanı cam kaplanarak kapalı mekanlarınıza katılarak yaşam alanlarınızı genişletmeniz yarar sağlamaktadır. Bu sistemler konutların dışında Restoran, Kafe, Bar gibi sosyal mekanlarda da çokça tercih edilmektedir.

Diğer bir sistem olan Kapı Önü Cam Kapama Sisteminde ise daha küçük alanlar kazanabilirsiniz, bunun amacı ise adından da anlaşıldığı gibi evlerin giriş kapılarının etrafı cam ile çevrilerek birkaç metrekarelik bir ayakkabılık veya vestiyer alanı sağlamaktadır. Bu sistemde de çok şık tasarımlar uygulanarak yapılarınıza yüksek prestij kazandırabilirsiniz.

Bahsi geçen son sistem ise Teras Camlama Sistemleridir, bu sistemlerde amaç balkonların ötesinde Cam duvarların yanında birde Cam tavana ihtiyaç duyulmasıdır. Bu sistem son katlardaki konutlarda ve villalarda bulunan temaslarınızın kapalı yaşam alanlarına katılması için uygulanan isteğe göre Açılır Cam Tavan yapılarak yazları açık kışları kapalı olarak kullanılabilen sistemlerdir.

Katlanır Cam Balkon Pendik

Sıkça Sorulan Sorular

Yüksek Katlara Cam Balkon Takılır mı?
Katlanır Cam Balkon, yüksek katlardaki balkonlara uygulanabilir, ancak burada ustalarımızın yapacağı keşifler ve bu keşiflerde alacakları önemli notlar eşliğinde uzman ekiplerce yapılmalıdır. Bu sayede Cam Balkonunuzu yüksek katlardaki yaşam alanlarınızda da güvenle kullanabilirsiniz.

Cam Balkonda Renkli Cam Fiyat Farkı Nedir?
Katlanır Cam Balkon fiyatlarında kullanılan camın etkisi büyüktür, bu yüzden firmalar arasında çok bazen yüksek fiyat farkları doğar. Kullanılması gereken Temperli(Güçlendirilmiş/Kırılmaz) Cam fiyatları normal cama göre daha yüksektir, aynı şekilde Temperli Camın Renklisi olursa da fiyat artı yüzde yirmi artar. Örneğin; 10 metrekare Cam Balkonunuz için 1500TL tutan Katlanır Cam Balkon fiyatınız, Renkli Camdan yapılırsa fiyatı 1800TL olacaktır.

Cam Balkon Fiyatında Sabit birim fiyat neden olmaz?
Katlanır Cam Sistemlerinde sabit metrekare fiyatı uygulanamamasının sebebi Balkonların çok farklı genişlik ve yüksekliklerde olmalarıdır, bu durum metrekare hesaplamasının yanında kullanılacak alüminyum profil(Kaliteli profiller maliyet olarak yüksek olduğundan önem kazanmaktadır) metrajını, kullanılacak yardımcı aparat adetini dolayısıyla işçilik zamanını etkileyeceğinden metrekare düşük olsa bile bazı balkonlarda toplam fiyat bölü metrekare formülünde bulunacak birim fiyat yüksek çıkabilmektedir. Bu yüzdendir ki sabit metrekare fiyatı verememekteyiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder