13 Aralık 2013 Cuma

Pendik Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi Bu Kış Tam Not Aldı

Pendik Afet Koordinasyon Merkezi

Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışına karşı önceden tedbir alan ve hazırlıklarını tamamlayan Pendik Belediyesi ekipleri, Afet Koordinasyon Merkezinde (AKOM) oluşturulan kriz masasıyla da vatandaşlardan gelen istekleri anında ilgili birimlere ileterek tüm Pendik ilçesinde müdahale edilmesini sağladılar.

Kar yağışıyla birlikte beyaza bürünen Pendik'te geceli gündüzlü 24 saat görev yapan belediye personeli hayatı kolaylaştırmak için yoğun bir şekilde çalıştı. Fen İşleri, Çevre Koruma, Temizlik ve Sosyal İşler Ekiplerinde çalışan yüzün üzerinde personel, 32 araç ile yolların açılması ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarında yer aldı. Muhtemel buzlanmaya karşı köprüler ve üst geçitler görevliler tarafından sürekli tuzlandı.Okullar, camiler ve aile sağlığı merkezlerine de önlem olarak tuz dağıtıldı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de zaman zaman AKOM da personel ile durum değerlendirmesi yaparken; ilgili yerlere de gerekli talimatları verdi. Sosyal medyada da Pendik Belediyesi ekiplerinin karla mücadeledeki başarısından dolayı vatandaşlardan “teşekkür” mesajları yağdı.

Pendik Afet Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar unutulmadı
Olumsuz kış şartlarından en çok etkilenenler evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlar ile yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları oldu. Pendik Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, evleri ziyaret ederek evden çıkamayacak durumdaki yaşlı ve hastaların gıda ve diğer ihtiyaçlarını giderdi. Sokakta kalan evsizler, Pendik Belediyesi tarafından hem ilçe merkezindeki otellere, hem de İBB’nin barınma merkezlerine yönlendirildi. Yine gönüllü hayvan dostlarıyla birlikte hareket eden belediye veterinerlik ekipleri, yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için çeşitli yerlere kedi ve köpek maması bıraktı, kuşlara yem dağıttı.

Pendik Afet Koordinasyon Merkezi

Kardan tablo gibi görüntüler
Pendik, karın örtüsü altında tablo gibi görüntülere de sahne oldu. Sahilinden köylerine kadar beyaz örtüyle büyülü bir güzelliğe bürünen ilçe,hafızalara bu görüntüyle yerleşti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder