30 Ocak 2014 Perşembe

Belnet 65. Şubesini Pendik'e Açtı

Belnet Pendik

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hizmeti Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri'nin 65. şubesi Pendik'te açıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 2007 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla hayata geçirilen "Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri" Projesi yeni şubeleriyle İstanbullulara hizmet vermeyi sürdürüyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla her yaştan İstanbullunun sosyal gelişimini sağlamak, son teknolojiye sahip bilgisayarları ve alt yapısı ile modern, ferah, konforlu ortamlarda halka bilişimin tüm imkanlarını sunmak için kurulan Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri İstanbul'un her noktasına yayılmaya devam ediyor.

Tuzla'dan Silivri'ye İstanbul'un 28 ilçesinde 121 personel ve 1300'ü aşkın son teknoloji bilgisayarla haftanın 7 günü 09.00-18.00 saatlerinde ücretsiz internet hizmeti sağlayan Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezlerinin 65. şubesi Pendik Kurtköy'de hizmete sunuldu.

65. Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezi'nin açılışına, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı, Pendik İlçe Müftü Vekili Celalettin Taşdelen, çok sayıda öğrenci, veli ve davetli katıldı.

Açılışta konuşan Avcı, Kadir Topbaş'ın talimatlarıyla gençlik ve spor alanlarında hizmetlerin sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Gençlik faaliyetlerimizin en önde geleni Belnet Bilgi ve İnternet Erişim Merkezlerimiz. 28 ilçede 65 şubede konforlu ve güvenli bir şekilde çocuklarımıza hizmet sağlıyoruz. Çocuklarımız ödev, araştırma ve bilgi edinimlerini buradan ücretsiz bir şekilde sağlıyor. Aynı şekilde velilerimiz de Belnet hizmetlerinden yararlanabiliyor. Filtreli internet sayesinde çocuklarımız güvenli bir şekilde internete girebiliyor, gerekirse yazıcı çıktısı alabiliyor. Kurtköy'deki şubemizde ilk kez bir cami bünyesinde Belnet şubesi açmış bulunuyoruz. Bu bizim için çok anlamlı bir adım. Bölge halkına ve İstanbulumuza hayırlı Uğurlu olsun."

Ücretsiz üyelik sistemi ile çalışan ve günde ortalama 7 bin kişiye hizmet veren Belnet şubelerinden en çok çocuklar ve gençler yararlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Belnet şubeleri, özellikle uzaktan eğitim ve Açık Öğretim üniversitelerinden yararlanan gençlerin de eğitimine büyük katkı sağlıyor.

Belnet şubelerine gelen gençler, ücretsiz ödev çıktılarını alabiliyor, ders çalışabiliyor, araştırma yapabiliyor ve sınavlarına burada hazırlanabiliyor.

Özellikle lise çağındaki öğrencilerin yoğunlukla kullandığı Belnet şubelerine üye olanlar sınavlara hazırlık sürecinde ücretsiz online hizmet veren "Akıllı Dershane" uygulamasından da yararlanabiliyor. Belnet şubelerinin yanı sıra gezici Belnet otobüsü ile de İstanbul'un en yoğun meydanlarında ücretsiz internet ve bilişim hizmeti veriliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder