29 Ocak 2014 Çarşamba

Pendik Belediye Başkan Adayları ve Öz geçmişleri

Pendik Belediye Başkan Adayları

AK Parti: KENAN ŞAHİN
ERZURUM Lisesini 1984 yılında, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini 1990´da tamamladı. SSK Amasya Suluova Dispanseri’nde pratisyen doktor olarak çalışma hayatına başladı. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde İşletme Yüksek Lisansı yaptı. İhtisas dönemi içinde bir çok sosyal aktivite içinde yer aldı. Çeşitli vakıf ve derneklerde görevlerde bulundu. 1998 yılında Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 2001 yılında başladığı Pendik Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevine 2004 Haziranına kadar devam etti. AK Parti Pendik İlçe Teşkilatı kuruluş çalışmalarına katıldı.

Haziran 2004’ten mart 2005’e kadar SSK Kartal Hastanesinde İntaniye Uzmanı olarak çalıştı. Nisan 2005 - Mayıs 2008 arasında SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürü olarak görev yaptı. SSK ve GSS yapılanmasında aktif görevler aldı. Mevzuat ve proje çalışmalarında görevlendirildi.29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Pendik Belediye Başkan adayı olmuş ve seçimi kazanarak belediye başkanı olarak hizmete başlamıştır. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yönetim kurulu üyesi de olan Dr. Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır. ERZURUM Lisesini 1984 yılında, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini 1990´da tamamladı.
SSK Amasya Suluova Dispanseri’nde pratisyen doktor olarak çalışma hayatına başladı.
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde İşletme Yüksek Lisansı yaptı.

İhtisas dönemi içinde bir çok sosyal aktivite içinde yer aldı. Çeşitli vakıf ve derneklerde görevlerde bulundu.
1998 yılında Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 2001 yılında başladığı Pendik Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevine 2004 Haziranına kadar devam etti. AK Parti Pendik İlçe Teşkilatı kuruluş çalışmalarına katıldı. Haziran 2004’ten mart 2005’e kadar SSK Kartal Hastanesi’nde İntaniye Uzmanı olarak çalıştı. Nisan 2005 - Mayıs 2008 arasında SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürü olarak görev yaptı. SSK ve GSS yapılanmasında aktif görevler aldı. Mevzuat ve proje çalışmalarında görevlendirildi.
29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Pendik Belediye Başkan adayı olmuş ve seçimi kazanarak belediye başkanı olarak hizmete başlamıştır. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yönetim kurulu üyesi de olan Dr. Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

CHP: TUNCER ÖZYAVUZ
1972 ÇORUM doğumlu Tuncer Özyavuz, evli ve, iki çocuk babasıdır. 1986 yılında Pendik Ortaokulu, 1989 yılında Pendik Lisesi 1995 yılında da Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup, aynı üniversitede Yüksek lisansını ve “Siyasetin Finansmanı” konulu teziyle doktorasını tamamlayarak “Anayasa Hukuku Uzmanı” olmuştur. Tuncer Özyavuz, daha sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde İşletme (2007) ve Felsefe (2013) bölümlerini bitirmiş, Bahçeşehir Üniversitesi’nde de “Siyaset Okulu” (2007) ve “Yerel Yönetimler Okulu” (2011) sertifika programlarına katılmıştır.

2002 yılından bu yana Pendik'te kendisine ait bir büroda avukatlık yapan Özyavuz, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde “İnsan Hakları Hukuku”, “İdare Hukuku” ve “Anayasa Hukuku”, İstanbul Barosunda da “Anayasa Yargısı” ve “Kentsel Dönüşüm Hukuku” dersleri vermektedir.
2002 yılında ilçe başkan adayı, 2007 yılında da milletvekili aday adayı olan Özyavuz, 2009 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesi Meclis üyesi olarak görev yapmaktadır.
Özyavuz köşe yazarı olarak da basın camiasının içinde bulunmaktadır.

MHP: İBRAHİM COŞKUN
İBRAHİM COŞKUN, 1955 yılında Sinop - Gebze’de doğdu. İlk ve ortaokulu Sinop’ta okudu. İlkokul öğretmeni olarak 1975 yılında Ağrı İli Tutak ilçesinde göreve başladı. Ancak girmiş olduğu üniversite sınavları sonucunda Ankara Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Bir yıl Ankara Hukuk Fakültesi’ne devam etti.
Daha sonra İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi gece bölümüne kayıt oldu.
1977 öğretim yılında Üsküdar Tepeüstü İlköğretim Okulunda tekrar öğretmenliğe başladı. Gündüz öğretmenlik gece okula devam etti.

1979 yılında Pendik Dolayoba İlkokuluna tayinini yaptırdı ve bir yıl burada öğretmenlik yaptı. 1980 yılında Eğitim Enstitüsünü bitirdi. Aynı yıl Pendik Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni olarak atandı.
1992- 1993 öğretim yılında Orhan Sinan Hamzaoğlu İlköğretim Okuluna Müdür Başyardımcısı oldu. 1995 yılında Pendik Endüstri Meslek Lisesinde bir yıl beden eğitimi öğretmenliği yaptı.1996 yılında tekrar Pendik Lisesine beden öğretmeni olarak döndü. 2001 yılı temmuz ayında kendi isteği ile Pendik Lisesi’ndeki görevini noktaladı. 2004 yılı Mahalli İdareler Seçimi’nde muhtar adayı oldu.İbrahim Coşkun bu gün halen Batı Mahallesi Muhtarı olarak görev yapmaktadır.

SP: MAHMUT KILIÇ
1980 SAKARYA doğumlu, aslen Trabzonlu. İlköğrenimini Kaynarca’da, orta öğrenimi ise Pendik İmam Hatip lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. Gebze Yüksek teknoloji Enstitüsünde Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi üzerine Yüksek lisans eğitimini tamamladı.
1996 - 2006 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneğinde yöneticilik yaptı.
2006 - 2007 yıllarında Saadet Partisi Pendik Gençlik Kolları Başkanlığı, 2007- 2013 yılları arasında Saadet Partisi İcra Kurulunda bulundu. Tanıtma Birim Başkanlığı Siyasi İşler Birim Başkanlığı ve Teşkilatlanma Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2009 mahalli seçimlerinde Pendik Belediye Meclis Üyesi Adayı ve 12 Haziran 2011’de Saadet Partisi 1. Bölge Milletvekili Adayı gösterildi.

Kılıç, kendisini tarif ederken “ Düzenli kitap okuyan, Türk Sanat müziğinden hoşlanan, seyehat etmeyi ve insanlarla iletişim içerisinde olmayı seven biriyim” cümlesini kurar. Basın dünyasında da aktif olan Mahmut Kılıç Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği üyesidir. Evli ve bir çocuk sahibi olan Kılıç, Pendik Kaynarca mahallesinde ikamet etmekte, gayrimenkul hizmetleri ve ticaretle uğraşmaktadır.

BBP: SAMİ DALTABAN
1965 YILINDA Gümüşhane Kelkit ilçesinde dünyaya gelen Sami Daltaban çiftçi bir ailenin çocuğudur. İlk okulu  Kelkit Cumhuriyet ilkokulunda, orta öğrenimini Kelkit İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Evli ve 4 çocuk babasıdır. 2001 - 2003 yılları arasında özel bir şirkette pazarlama müdürlüğü görevinde bulundu.
2003 yılında Nokta Ambalaj San. Tic. Ltd. Şirketi’ni kurarak hala yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. 2011 yılında Esna Yapı İnş. San. Tic. Ltd. Şirketi’ni kurdu ve inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başladı.
İlkeli, dürüst, sorunsuz ve kaliteli iş anlayışıyla Esna Yapı’yı bölgenin tercih edilen firmaları arasına kattı.
Büyük Birlik Partisi kurulduğundan beri üyesi olan Sami Daltaban 1994 yerel seçimlerinde Pendik Belediyesi meclis üyesi adayı oldu.

2002 Genel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi Gümüşhane Milletvekili Aday Adayı oldu. 2009 yılında Pendik’ten İI Genel Meclisi Üyesi adayı oldu. Pendik İlçe başkanlığı yaptı. 2013 yılında Büyük Birlik Partisi İstanbul İI Başkan Yardımcılığı ve 1. Bölge Başkanlığı  görevine devam ederken, teşkilatın isteği üzerine bu görevinden ayrılarak katılımcı bir anlayışa sahip olduğu için Büyük Birlik Partisinden Pendik Belediye Başkan Adayı oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder