23 Ocak 2014 Perşembe

Pendik Devlet Hastanesi'nde bir ilk

Pendik Devlet Hastanesi

Epidural Anestezi ile ağrısız doğum ismini taşıyan lokal anestezi doğum sistemi, ilk kez bir devlet hastanesinde hemde hasta tarafından hiç bir bedel ödemeden gerçekleşti.

Kolay doğum genç nüfusu artıracak
Pendik Devlet Hastanesinde daha önce hiçbir devlet hastanesinde olmayan yöntemle doğum gerçekleştirildi.
Yeni yöntemle doğum, Esenyalı Mahallesi'nde ikamet eden Binnur ve  Ercan Karadeniz çiftinin ilk çocuğu Berat Karadeniz'e nasip oldu.

Genç çiftin ilk bebekleri Berat için vatani görevini Kıbrıs’ta yapmakta olan baba Ercan Karadeniz, doğum izni için Pendik'e geldi.  Anne Binnur Karadeniz, çok kolay bir doğum gerçekleştirdiğini, lokal anesteziyle yapılan doğumdan hemen sonra bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Turgay Güven’in mucitliğinde gerçekleşen ekipte, Anestezi uzmanları Tuba Can, Serkan Tulgar ve İbrahim Boğa  yer aldı. Handan Beldüz, İlknur Narmanlı Fethiye Kına ve Şengül Altunkaya’da doğumda hazır bulunan diğer personel oldular.
Pendik Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Okur, ekibin başında bulunan Opr. Dr. Turgay Güven başta olmak üzere tüm ekibi kutladı.

Okur, "Bu Sağlık Bakanlığı ve Türkiye için çok önemli bir aşama oldu. Lokal anesteziyle gerçekleşen doğumun ilk bizim hastanemizde olması hastanemizin ve doktorlarımızın kalitesini ortaya koydu. Türkiye’ye örnek olacak bir uygulamayı gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadık. Bundan böyle Sağlık Bakanlığı'nın genç nüfus artışı ve doğurganlığı teşvik için yürüttüğü kampanyaya destek daha da artacaktır.  Pendik Devlet Hastanesi'ndeki Epidural Anestezi yöntemiyle gerçekleşen ağrısız doğumla bayanların 3 çocuk ve daha fazlasına ağrı ve acı çekmeden sahip olabilecekler." ifadesinde bulundu.

Başhekim Ali Okur,  Epidural Anestezi yöntemiyle gerçekleşen doğumun bazı özel hastanelerde 10 bin TL’yi geçen rakamlarla uygulandığını söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder