24 Ocak 2014 Cuma

Pendik'te Karneler Başkan Şahin'den

Kenan Şahin Pendik

İlçemizdeki 175 okulda 126 bin öğrenci 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılının 1.  dönemini tamamlayarak yarıyıl tatiline girdi.  Harmandere’de bulunan  İTO Otistik Çocuklar Eğitim Merkezinin öğrencileri de yarıyıl sevincini  karnelerini veren  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le paylaştılar.

Eğitim öğretim yılının 1. Döneminin sona ermesi nedeniyle ilk olarak Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulunda düzenlenen karne  törenine katılan Başkan  Kenan Şahin, dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Öğrencilerden  derslerine iyi çalışarak başarılarını arttırmalarını ve bol bol kitap okuyarak geleceğe iyi hazırlanmalarını isteyen Başkan Şahin,  dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Başkan Şahin, daha sonra Harmandere’de bulunan İTO Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’ne geçerek burada düzenlenen  törene katıldı. Eğitim öğretim  yılının ilk dönemini  tamamlayan otistik öğrencilerin karnelerini dağıtan Başkan Şahin, gösterilerini  de büyük bir keyifle seyrederek eğlencelerine ortak oldu.

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılının 16 Eylül’de başlayan ilk yarısını tamamlayan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrenci ve öğretmenler karnelerini alarak yarı yıl tatiline girdi. Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı ise 10 Şubat Pazartesi günü başlayarak, 13 Haziran Cuma günü sona erecek.  2013-2014 eğitim öğretim yılının 16 Eylül'de başlayan ilk yarısı 24 Ocak Cuma günü sona erecek. Öğrenciler ve öğretmenlerin heyecanla bekledikleri yarıyıl tatili, 9 Şubata kadar devam edecek. 2013-2014 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı ise 10 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Eğitim-öğretim yılı 13 Haziran Cuma günü son zilin çalmasıyla tamamlanacak.

Kaynak: Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder