6 Ocak 2014 Pazartesi

Saadet Partisinin Pendik'teki Adayı Mahmut KILIÇ oldu

Saadet Partisi Pendik

Küçükçekmece Mega Arena 'da yapılan aday tanıtım Toplantısına Saadet Partisi Genel Başkanı ve Birçok partili katıldı. Saadet Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı olarak Mahmut KILIÇ açıklandı.

2014 Yerel Seçimleri çerçevesinde çalışmalarına 2013 başlarında başlayan Saadet Partisi Pendik İlçe Teşkilatı ikinci parti olarak adayını belirleyerek kamuoyu ile paylaştı. Bilindiği gibi Pendik'te ilk Belediye Başkan adayı olarak İbrahim Coşkun adını açıklayan MHP olmuştu.

Küçükçekmece Arena Mega Salonunda yapılan aday tanıtım toplantısında Saadet Partisinin Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer olduğunu açıklarken, birçok ilçenin de Belediye Başkan adaylarını ilan etti. Pendik'te seçim yarışına giren Saadet Partisinde altı aday adayı içinde ise ipi Mahmut Kılıç göğüsledi.

1980 Sakarya doğumlu olan Mahmut Kılıç aslen Trabzonlu bir ailenin çocuğu. Kaynarca’da tamamladığı ilköğretiminden sonra orta ve lise eğitimini Pendik İmam Hatip Lisesinde tamamladı (1997). Yüksek öğrenimini Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesinde sonlandıran Kılıç, Gebze Yüksek teknoloji Enstitüsünde Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. 1996- 2006 Yılları arasında Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneğinde yöneticilik yaptı. 2006- 2007 yıllarında Saadet Partisi Pendik Gençlik kolları başkanlığı, 2007- 2013 Yılları arasında İcra kurulunda muhtelif görevlerde bulundu. 2009 Mahalli seçimlerinde Pendik Belediye Meclis üyesi adayı ve 12 Haziran 2011’de Saadet Partisi 1.Bölge Milletvekili Adayı gösterildi. Evli ve bir çocuk sahibi olan Kılıç belki de Pendik’in en genç Belediye Başkan adaylarından biri olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder