1 Şubat 2014 Cumartesi

Başkan Sahin'den Basın Toplantısı

Kenan Şahin Pendik

AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı 31. 01. 2014 Cuma günü seçim koordinasyon merkezinde yerel basın mensuplarına yönelik olarak sabah kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirdi.

Basın toplantısına İlçe Başkanı Turgay Kılıç Belediye Başkanı ve yeni dönem Başkan Adayı Dr. Kenan Şahin ve ilçe yöneticileri katıldılar. Toplantı karşılıklı sohbet ve soru - cevap şeklinde geçti.

Dr. Kenan Şahin burada yaptığı konuşmada 5 yıl boyunca gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Şahin, kentsel dönüşüm mevzuatına yönelik olarak, " Önümüzdeki dönem kentsel dönüşümle ilgili çalışmaları yoğun olarak sürdüreceği bir dönem olacak. Aslına bakarsanız ilçemizde yaklaşık 10 yıldır kentsel dönüşüm uygulanmakta. Son 5 yılda depreme dayanıklı yaklaşık 50 bin yeni konut yapıldı. Kentsel dönüşümde, nüfus artışını doğal oranın üzerinde arttıran, ilçenin yaşam konforunu azaltabilecek bir uygulamayı tercih etmiyoruz. O yüzden de imar durumunu fazlasıyla yükseltmek yoluna gitmiyoruz. Bir şehir yenilecekse herkesin biraz fedakarlık yapması gerçekçi bir durumdur" dedi.

Kenan Şahin Pendik

İmar konusunda en iyi - hızlı disiplin ve ilke içerisinde işlerin yürütüldüğü belediyenin de Pendik Belediyesi olduğunu ifade eden Şahin, kendi döneminde teknoloji lideri bir belediye oluşturduklarını bu anlamda Türkiye'nin en başarılı belediyeler arasında olduklarını, çağrı merkezi ve sosyal ağlarla yılda yaklaşık 500 bine varan bir iletişim ağının da oluşturulduğunu  belirtti.

Yine son 5 yılda 100 bin m2 kapalı alan inşa ettiklerini, bir milyon tondan fazla asfalt döktüklerini, temizlik alanında en ileri teknoloji ile hizmet verdiklerini, bu konuda da örnek belediye olduklarını belirten Şahin; şu an 200 ayrı noktada yer altı çöp konteynırlarının hizmet verdiğini ve bu konteynırları kendilerinin üretmeye başladığını söyledi.

Şahin dünyanın en temiz şehirlerinden birisi olarak gösterilen İspanya'nın Vigo şehrini incelemeler yaptığını, Pendik'in temizlik açısından Vigo'dan altta kalmadığını, dünya da kim en iyi ne yapıyorsa Pendik Belediyesi'nin de onu şehre kazandıracağını ifade etti.

Kendi dönemlerinde 50'nin üzerinde okulun inşa edildiğini, 125 bin öğrencinin bulunduğu ilçemizde derslik başına 30 öğrenci hedeflediklerinin altını çizdi.

Pendik Belediyesinin spor alanında da ilçeye bir çok tesis kazandırdığını ve her branşta spor kulüplerimize destek verdiğini söyleyen Şahin kültür hizmetleri konusunda da gerek kültür kompleksleri, etüt merkezleri gibi tesislerle gerekse kültürel etkinliklerle yine Türkiye'nin sayılı belediyeler arasında olduklarını belirten Şahin, Pendik Belediye bütçesinde 107 milyondan 2013 yılı itibari ile 298 milyon TL'ye çıkarıldığını 2014 yılı tahmini bütçesinin ise 400 milyon olduğunu belirterek bu rakamların; gerçekleştirilen hizmetler ile ilgili ipuçlarını barındırdığını söyledi.

Basın toplantısında söz alan İlçe Başkanı Turgay Kılıç da konuşmasında: " AK Parti'nin kuruluşunda  millet vardır. Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Belediyemiz geçtiğimiz 5 yıllık dönem içerisinde çok değerli bir çok hizmet gerçekleştirdi. Dolayısı ile seçim çalışmaları için çaldığımız her kapıdan içeri gönlümüz rahat başımız dik giriyoruz. Eğer layığı ile doğru hizmet etmeseydik vatandaş bize kapısını açmazdı. Bu seçimlerde 2009 seçimlerine göre daha rahatız. Teknolojiyi kullanabilen, donanımlı ve güçlü bir ekibimiz var. Artık ideolojiler dönemi sona ermiştir. Bu millet tercih yaparken hizmet odaklı tercih yapmaktadır şeklinde konuştu.
SKM Başkanlığından verilen bilgilerde de;  AK Partinin Pendik'te 80 bin üyesinin bulunduğu, her akşam 500 ev sohbetinin gerçekleştirildiği, ilçede bulunan 210 bin konutun tamamının ziyaret edileceği, 200 genç üyenin bez afiş asmak vb. faaliyetler için her gün sahada olduğu, bu seçimlerde ilk kez oy kullanacak 30 bin gencin 15 binin tek tek ziyaret ederek bilgilendirildiği, ve seçimlerde AK Partinin hedefinin 230 bin oy ( % 60) olduğu belirtildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder