4 Şubat 2014 Salı

CHP Pendik Adayı Tuncer Özyavuz'dan Basın Toplantısı

Tuncer Özyavuz

CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tuncer Özyavuz geçtiğimiz Cumartesi günü Gülistan Restaurant'ta organize edilen sabah kahvaltısında yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarının ilgi gösterdiği toplantı hayli renkli geçti. Özyavuz'un konuşmasından sonra soru - cevap faslı ile devam eden toplantı öğlen vakitlerinde sona erdi.

Özyavuz burada yaptığı konuşmada; " Pendik Belediyesi kötü yönetiliyor. Öncelikli olarak idari mekanizmada halen bir istikrar sağlanmış değil. Her ay bir müdür değişiyor. Meclis üyesi olarak hangi gün karşımıza müdür olarak kim çıkacak kestiremiyoruz. Öte taraftan belediye de ihaleye fesat karıştırma - usulsüzlük diz boyu gidiyor. Mevcut belediye başkanı 23 Nisan ihalesinden dolayı yargılanıyor. Bu  ihaleye katılan şirket sorumlularından birisi şuan 2 yıl 11 ay ceza almış durumda. Dava bitti, temiz aşamasında. Eğer bu belediye bir CHP'li belediye olmuş olsaydı polisler çoktan kapıya dayanmış ve bir çok kimse tutuklanarak ceza evine girmişti bile.

Otoworld Asya, Statü İnşaat gibi bir çok AK Partili müteahhittin akıl almaz inşaatlarına bu dönemde göz yumulmuş bulunuluyor. AK Parti belediyesi adeta müteahhitlerin istilasına uğramış durumda.
20 yıldır ilçemizde aynı anlayış yönetiyor. Ama hala bir kimliği yok. Tuzlaya bakın üniversiteler kent olmuş. Pendik'ten ve İstanbul'un her yerinden yemek yemek için buradaki restoranlara rağbet var. Pendik'e öncelikle bir kimlik kazandırmak lazım. Ben bir süre önce Batum'a gitmiştim. Burayı ziyaret edenleri hemen bir botanik bahçesini gezdiriyorlar. Aklınıza Batum ve botanik bahçesi özdeşleşiyor. Pendik'e de böylesi güzel ilgi gören unsurlar katmak lazım.

Pendik ise akşam 20.00 oldu mu ölü bir kent haline geliyor. Halk sahilden ve denizden koparılmış durumda. Ekonomik pencereden baktığımızda da durum pek iç açıcı değil. Eskiden çarşıda boş dükkan bulmak zordu. Şimdi sık aralıklarla kiralık afişleri vitrinlerden düşmüyor.  İşsiz sayımız önü alınamaz bir şekilde artmış bulunuyor. Her ailede bir işsiz var desek abartmış olmayız. Pendik bu yüzden uyuşturucu ticaretinin, oto hırsızlığının, korsan yayıncılığın merkezi olmuş durumda.
Pendik Belediyesi günlük siyasi kaygılarla iş yapıyor. Bu belediye yönetimi vizyonsuz bir yönetimdir. Pendik'i layık olduğu noktanın çok uzağında bırakmış bulunuyorlar. Mevcut belediye bütçesi adeta talan ediliyor. Doğru kullanılmıyor.

Fakat artık değişim zamanı geldi. Kim ne derse desin inanmayın. Sokakta vatandaşın gözünde bunu görüyor, dilinden - yüreğinden bunu duyuyoruz. 30 Mart'ta AKP'nin yerel iktidarına son vereceğiz" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder