21 Şubat 2014 Cuma

Liberal Demokrat Parti (LDP) Pendik Başkan Adayı Metin MİNTAZ

Pendik Metin MİNTAZ

Liberal Demokrat Parti (LDP) Pendik Belediye Başkan Adayı Metin Mintaz 1959 doğumlu, evli, 2 çocuk babası. İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünü okudu.

Belediye başkan adaylarının belediyeciliğin dışında her türlü vaatleri vermeleri ne kadar şaşırtıcı. Oysa belediyenin o şehirde yaşayan her bireyin, o şehri kullanabilme hakkına sahip olması gerektiği bilinciyle her bireyin o şehri kullanması hakkını korumak en önemli işidir.

Engelliler ve yaşlıları dinlerseniz maalesef bu kesimin gerek Pendik gerekse İstanbul'u diğer kişiler gibi kullanamadıkları aşikar ortada olduğunu görebilirsiniz.

Örneğin konuştuğum engellilerden ve yaşlılardan aldığım birkaç cevap;
E-5 karayolunun iki tarafını kullanmak bize yasak, çünkü karşıdan karşıya geçebilecek üst geçitleri kullanmak mümkün değil, belediye otobüs duraklarına çoğu çalışmayan otobüs saatlerini gösteren elektronik göstergelere harcadığı paralarla bu üst geçitlere asansör veya yürüyen merdiven sistemi yapılamazmıydı?
Kaldırımları kullanmak ayrı bir engel bizim için, belediyeler bu kadar yüksek kaldırım yapmak zorunda mı?
Metrobüs kullanmak ise bize tamamen yasak, çünkü o labirentleri, (özellikle Uzunçayır ve Altunizade) geçmek ve durağa ulaşmak engelsiz insanlar için bile bir engel. Kentsel dönüşüm adı altında gecekonduları yıkan ama gecekondu zihniyetiyle çalışan bir belediye istemiyoruz.

Biz Liberal Demokrat Parti olarak vatandaşımızın karşısına çılgın projelerle gelmiyoruz ama insani projelerle geliyoruz.

Yaşlıların bu şehri kullanma hakkı var, engellilerin bu şehri kullanma hakkı var, gençlerin, çocukların, bu şehirde yaşayan herkesin özgürce, engelsizce bu şehri kullanma hakkı var.

Metin Mintaz 
LDP Pendik Belediye Başkan Adayı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder