11 Şubat 2014 Salı

ÖZYAVUZ'dan Çarpıcı İddialar


"CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tuncer Özyavuz, geçtiğimiz günlerde yerel basın ile düzenlediği sabah kahvaltısında, Pendik ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Belediye başkanı ve iki başkan yardımcısının yargılanma sürecini dile getiren Özyavuz;  yargıtaya sundukları belgeler sayesinde, 3 yıl sonra yargılanma sürecini başlattıklarını dile getirdi."

Pendik Belediyesinde gün geçmiyor ki müdür ve yardımcıları değişmesin. Bu durum muhattap bulamamamıza sebep oluyor, Erol kaya zamanında yönetimde olan birçok kişi ihaleye fesat karıştırmaktan belirli cezalar almıştır. Halbuki bakanlık şu anki belediye başkanı, 2 müdür ve başkan yardımcısı için yargılama izni vermemişti. Ancak biz buna itiraz ettik. Ayrıca bir siyasetçi olarak Belediye başkanı ve yardımcılarının yargılanmasından hoşnut değilim fakat, ilçe ve ilçe halkının menfaati için ayrılan bütçenin, haksız bir şekilde kendilerine mâl etmelerini doğru bulmuyorum, verilen cezanın yersiz olmadığını da özellikle vurgulamak isterim.


 “Yolsuzluk yapan CHP belediyesi olsaydı”
Eğer yolsuzluğu CHP’li belediye başkanı yapsaydı sabahın erken saatlerinde baskın yapılarak her şeye el konulurdu. Yurtdışından gelmesi gereken protokol misafirleri gelmemiş ancak otel ve uçak paraları ödenmiş,  belediyeden ücretleri alınmıştır. Bu yolsuzluk yapılanların en küçüğüdür.

“Pendik’in bir kimliği yok”
Pendik 22 yıldır aynı zihniyetle yönetiliyor ancak Pendik’in bir kimliği yok. Anadolu’da bir vatandaşa Pendikliyim demenizin hiçbir anlamı yok. Ama yanı başımızda olan Tuzla'ya bakıyorsunuz yemek sektöründe bir numara olmuş. Bir misafirim gelse, Tuzlaya götürüyorum. İstanbul’un her yerinden insanlar Tuzlaya gelmekte. Pendik ise, akşam olduğunda kimsenin olmadığı hayalet bir ilçedir. Sahili olan birkaç ilçeden biri olan Pendik nimetlerinin faydasını göremeyen bir ilçedir.

“Erzak yerine iş verirseniz suçu azaltırsınız”
Maalesef Pendik, uyuşturucunun, oto hırsızlığının ve korsan yayıncılığın merkezi olmuş. E5 üstü kaderine terk edilmiş, insanlar işsiz, siz bu insanlara erzaklar dağıtacağınıza iş verip çalışmalarını sağlarsanız suç oranı daha az olan bir ilçe haline getirirsiniz. Daha kalıcı hizmetler yaparsanız  bu  ilçenin kaderini değiştirirsiniz Gençler için spor tesislerimiz yok. Mevcutları da yıkmak isteyen bir belediye var. Bizler yapılmayanları yapmak için aday olduk . İyi bir kadromuz ve birikimli arkadaşlarımız var.
Yolsuzluğa giden paralar, hizmete dökülmüş olsaydı eğer, yapılması zor olan çok şeyin  rahatlıkla hayata geçtiğini görürdünüz. Pendik'in ve Pendikliler'in değişime ihtiyacı var. Pendikli bize güveniyor. Bu coşkuyu gittiğimiz her yerde hissediyoruz. Nitekim haklılarda, 20 yıl iktidarda kalmak çalışma heyecanını ve azmini kaybettirir.

Kaynak: Boğaziçi Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder