1 Şubat 2014 Cumartesi

Pendik Güllübağlar Tapu Sorunu

Pendik Güllübağlar

Pendik Güllübağlar Mahallesi gecekondu sakinleri sorunlarını CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Av. Dr. Tuncer Özyavuz ile paylaştı.

Yıllardır imar ve tapu sorunlarının çözülmediği Güllübağlar Mahallesi gecekondu sakinleri, CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Av. Dr. Tuncer Özyavuz ile bir araya gelerek çözüm arayışlarını dile getirdiler.

Güllübağlar’ın gecekonduları ile ilgili olarak sorunlar olduğunun bilincinde olduğunu dile getiren Özyavuz, sosyal demokrat anlayışları gereği yirmi yıldır çözülemeyen bu sorunu kendilerinin iktidar olmaları halinde çözüleceğini söyledi.

Pendik Güllübağlar

Özyavuz konuşmasında şunları söyledi: “Bu sorun sadece Güllübağlar ile sınırlı bir sorun değil. Birçok mahallede aynı sorunlar yaşanıyor. Sizler mevcut belediyenin anlayışına göre işgalcisiniz. Bize göre ise hak sahibisiniz. Yıllarca oturduğunuz yerlerin vergisini ödemişsiniz. Bu yerler sizlerin hakkıdır. Uygun değerlerde size satılması gerekir. Bu işin bedavası olmaz. Çünkü oturduğunuz yerler kamu malıdır. Parti adı değişse de 20 yıllık zihniyet ne yazık ki, bugüne kadar, bu sorunu çözememiştir. Kartal’da bu sorun çözüldü. Pendik’te de çözülecek. Oyunuzu kullanırken bunları dikkate alın.”

Yaklaşık yüz mahalle sakininin katıldığı toplantı, katılımcıların sorularına Özyavuz’un verdiği yanıtlarla sona erdi. Toplantının ardında görüştüğümüz birçok vatandaş, Özyavuz’u samimi bulduklarını ve kendisini destekleyeceklerini söylediler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder