8 Şubat 2014 Cumartesi

“Pendik’i Rantiyeye Değil, Şantiyeye Çevirdik”

AK Parti Pendik

AK Parti Pendik İlçe Başkanı Turgay Kılıç, Kavakpınar Mahalle Teşkilatı ile bir araya geldiği toplantıda "Pendik’i rantiyeye değil, şantiyeye çevirdik” diyerek, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin döneminde ilçenin 100 bin metrekare alan kazandığını söyledi.

Kavakpınar Mahalle Teşkilatı ile toplantı düzenleyen AK Parti Pendik İlçe Teşkilatı Başkanı Turgay Kılıç, yerel ve genel ölçekte birçok konuya değinerek vatandaşlarla sohbet etti. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin döneminde ilçenin 100 bin metrekare alan kazandığını ifade eden Başkan Kılıç; “Pendik, rantiyeye değil, şantiyeye çevrildi.

Bütçe son beş yılda üçe katlandı. Bütçenin yarısı yatırımlara harcandı.”dedi. Kavakpınarlıların kendilerinden hep okul istediklerini, bunu da yerine getirdiklerini belirten Başkan Kılıç, yeni okullar inşa etmeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Köprülü kavşak ile mahalleye girişi sorunsuz hale gelecek
Kavakpınar Mahallesinde kentsel dönüşüm alanı ilanı ilan edilen Gülyalı Caddesi ile Derebandı arasının kentleşme konusunda güzel bir örnek olacağını ifade eden Başkan Kılıç, plan çalışmalarının tamamlandığını ve bakanlıkta imzaya kaldığını söyledi. Köprülü kavşak çalışmaları ile mahalleye girişin sorunsuz hale getirileceğini de belirten Başkan Kılıç; “Ancak çok yüksek maliyetli bir çalışma olacak. Planlarını belediyemiz hazırladı. Yaklaşık 30-40 milyon TL’ye mal olacağını öngörüyoruz. Bunu Büyükşehir Belediyemiz ile aşmayı amaçlıyoruz.”dedi.

Kaynak: Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder