10 Şubat 2014 Pazartesi

Pendik'te Saadet Partisinden Bayrak İndirmeye Ortak Tepki


Saadet Partisi Pendik İlçe Teşkilatına ait Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi (SMK) önünde asılı bayrak ve amblemlerin Belediye ekiplerince indirilmesi tepki yarattı. İlçe Başkanı Ahmet Türkcan’nın tepkisi net oldu: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Pendik Belediye Başkanlığı önünde akşam saatlerinde gerçekleştirilen protesto eylemine, SP İlçe Başkanı Ahmet Türkcan, SP Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılıç, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyesi aday adayları ve partililer katıldılar.

Pendik’in mevcut belediye tarafından iyi yönetilmediğinin altını bir kez daha çizen SP İlçe Başkanı Ahmet Türkca, SKM’ne karşı Pendik Belediyesi zabıta ekiplerince yapılanları kabul edilemeyeceğini söyledi. Pendik’te seçimlerde en iddialı parti olduklarını dile getiren Türkcan partisi adına tepkilerini şu sözlerle dile getirdi: “Adaleti, hizmeti ve hakkaniyeti esas alan siyasi anlayışımız ve Pendik'te en iddialı parti oluşumuz, belediye yöneticilerini ve onun ötesinde ağabeyleri olan Ak parti kurmaylarını rahatsız etmiş olacak ki; belediye zabıta ekipleri, hukuk çerçevesinde hareket ederek süslemiş olduğumuz, Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Seçim Koordinasyon Merkezimizin bayraklarını, menfur bir şekilde kesmek ve koparmak suretiyle indirmiştir. Bilinmelidir ki, “korkunun ecele faydası yoktur.” Güneş balçıkla sıvanamaz, çiçekleri koparmakla baharın gelişini engelleyemezsiniz. Yapılmakta olan, belediye eliyle Saadet Partisi teşkilatlarının ilgisini ve çalışmasını başka mecraya çekme çalışmasıdır. Hayır, bu oyuna alet olmayacağız. Biz ki; yalnız Milli Görüş üzerine yapılan 28 Şubat darbesinde dahi, bir kişinin burnunun kanamasına müsaade etmemiş, fırsat vermemişizdir. Bizi en iyi halkımız bilir. Yolumuz ikna yoludur, kavgacıların, kutupçuların, horoz dövüşçülerinin tuzağına düşmeyeceğiz, ama hakkımızı da yedirmeyeceğiz. Tüm hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla, SKM’mize yapılan bu resmi mafya saldırısını kınıyor, durumu basın mensuplarımız ve aziz Pendik halkına duyuruyor, takdirlerinize sunuyorum.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder