31 Mart 2014 Pazartesi

Başkan Kenan Şahin Büyük Farkla Kazandı


AK Parti Pendik'te yerel seçimlerde şimdiye kadar ki en fazla oyu alarak bir kez daha belediye başkanlığını kazandı. Kamuoyunun ortak kanaati, oy artışında Dr.Kenan Şahin'in hizmetlerinin önemli payı olduğu yönünde.

Yerel seçimler AK Partinin zaferiyle sonuçlandı. AK Parti Adayı Dr.Kenan Şahin, yüzde 53.2 oy alarak Pendik'te oy rekoruna imza attı. AK Parti, 2009 yerel seçimlerinde yüzde 43.4 oy almıştı. CHP adayı Av.Dr. Tuncer Özyavuz, yüzde 29.7 oyda kaldı. CHP, 2009 yerel seçimlerinde yüzde 31.7 0y almıştı. CHP'nin oylarında fazla bir değişiklik gözlenmezken en büyük oy kaybına Saadet Partisi uğradı. Saadet Partisi 2009 yerel seçimlerinde yüzde 10 oy almayı başarırken, bu seçimde yüzde 4'e düştü. MHP'nin oylarında da fazla bir değişiklik olmadı. Milliyetçi Hareket Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı İbrahim Coşkun, yüzde 8.1 oy aldı.

Bu sonuçlardan sonra Dr.Kenan Şahin, yeni dönemde de Pendik Belediye Başkanlığı'nı yürütecek. Yeni dönemde de önceliklerinin halkın beklentileri ve isteği doğırultusunda hizmet etmek olduğunu açıklayan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, " Yeni dönemde de Halka hizmet Hakk'a hizmet düsturuyla çalışacağız. Seçimden önce açıkladığımız 2019'a 219 proje, halkımızın beklentileri doğrultusunda şekillendi. Ne söz verdiysek yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Tek hedefimiz İlahi Rıza ve halkımızın teveccühüne layık olabilmektir. Onlar oylarıyla bize destek oldular, bizde hizmetlerimizle onların yaşam kalitelerini yükselteceğiz. Güvenlerinden ve verdikleri destekten dolayı tüm Pendik halkına teşekkür ediyorum."dedi.

2014 Pendik Seçimi

Kaynak: Duyuru Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder