14 Mart 2014 Cuma

BBP Pendik Adayı Daltaban'dan 51 Proje


Büyük Birlik Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Sami Daltaban "HİZMETTE BİRLİK, BELEDİYECİLİKTE BİRLİK, HER ZAMAN BÜYÜK BİRLİK" sloganı ile çerçevelediği projelerini kamuoyuna açıkladı.

Büyük Birlik Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Sami Daltaban bu seçimlerde oldukça iddialı adaylardan birisi. Daltaban; “ Oylar kimsenin cebinde değil. Sonuçlar halkın iradesi ile belli olacak. Bizim sahada gördüğümüz şey; vatandaşın AK Parti yönetiminden memnun kalmadığı ve bir alternatif arıyor olmasıdır. Büyük Birlik Partisi ve rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu, pırıl pırıl geçmişi ile her görüşten insanın taktirlerini kazanmıştır. Vatandaşla temaslarımızda kendilerinden samimi, candan yakın ilgi görmekte ve desteklerini almaktayız. Göreceksiniz bu seçimlerde sürprizi Büyük Birlik Partisi yapacak.

Belediye başkanlığını kazanarak Pendiklilerin yüzünü güldüreceğiz. Biz bu sebeple projelerimizi hazırlamış bulunuyoruz. Taktim ettiğimiz projeler bütünün bir parçasıdır. Her gün, her hafta, her yıl eklenere devam edecek - çoğalacak projelerdir. Bizim bu konuda takıntımız da yok. Baktık AK Parti’li arkadaşlarımızın uygulamada güzel bir projesi var ya da CHP’li arkadaşlarımızın; aynen alır geliştirerek uygularız. Biz nefsimizi tatmin etmek için değil Allah rızası için halka faydalı hizmetler üretmek için göreve talibiz” şeklinde konuşuyor.

İşte Büyük Birlik Partisi Başkan Adayı Sami Daltaban’ın Pendik Projeleri

KENTSEL TASARIM ve DÖNÜŞÜM PROJELERİ
1.Her mahalle için “Estetik ve Kentsel Tasarım Planı” hazırlayacağız. Böylece mahallede gelişigüzel yapılaşmanın önüne geçeceğiz.
2.Kentsel dönüşüm sorununu “mahallelerde geliştirerek dönüşüm sağlamak” yoluyla çözüme kavuşturacağız. Bu amaçla Pendik için “ekonomik master plan” hazırlayacağız.
3.Pendik’in kentsel kimliğine uygun bir “şehir meydanı” inşa edeceğiz.
4.Her mahalleye yayalaştırılmış “alışveriş sokağı” kazandıracağız.
5.Pendik’e “işportacılar çarşısı” yapacağız.
6.Mahallelerde yıkılmayacak binalarda “sıva sizden boya bizden” projesi ile sıvasız , boyasız bina bırakmayacağız.
7.Mahalleleri engelli dostu mahalleler haline getireceğiz.
8.Pendik de sivil toplum kuruluşları kompleksi inşa edeceğiz. Derneklerin, vakıfların faaliyet göstereceği bir bina için de toplantı ve eğitim salonları da bulunacak.
9. Aydos tepesine  “teleferik, seyir terası ve sosyal tesis” inşa edilecek.
10.Pendik’ de dijital yayının altyapısını hazırlayıp görüntü kirliliği  ortadan  kaldırılacak.

ULAŞIM PROJELERİ
1.Halkın toplu ulaşımdan daha fazla yararlanması için kapsamlı bir teşvik mekanizması geliştireceğiz.
2.Toplu ulaşım sistemleri arasında entegrasyonu en üst seviyeye çıkararak aktarmaları kolaylaştıracağız.
3.Pendik’in ulaşım sorununu çözmek için “ulaşım mastır  planı”  hazırlayacağız.
4.Pendik’in ve mahallelerinin otopark sorununun çözüme kavuşturulması için ‘yer altı otoparkları ve akıllı otoparklar’ inşa edeceğiz.
5.Arazi yapısı uygun olan tüm mahallelerde “bisiklet yolları” inşa edeceğiz.
6.Halkımızın trafik kurallarına daha fazla uyması için yaygın bir  eğitim  ve  bilinçlendirme çalışması başlatacağız.
7.Pendik’e modern bir terminal inşa edeceğiz.

SOSYAL ve SAĞLIK HİZMET PROJELERİ
1. Büyük aile projesi hayata geçirilecek.
2. Pendik’ de yeni evlenecek çiftlere çeyiz yardımı yapacağız.
3.Aile içi şiddetle etkili bir şekilde mücadele edeceğiz. Buna rağmen, aile içi şiddet gören kadınlara yönelik “kadın konuk evi ve gelişim merkezleri” kuracağız.
4.Pendik’ de Aile terapi merkezi kuracağız. Buralarda ailelere yönelik ücretsiz sağlık, hukuki ve psikolojik danışmanlık hizmetleri vereceğiz.
5.Pendik’ de “kadın emeği ve göz nuru çarşısı” kuracağız.
6.Aile içi şiddet uygulayan ve mahkeme kararı ile evden uzaklaştırılan erkekler için “Erkek konuk evi ve gelişim merkezleri” kuracağız.
7.Aile büyüklerine (yaşlı anne ve babasına)bakan evli çiftlere maddi yardım yapacağız. Ayrıca, bunlardan yatalak olanların bakımına destek olacağız.
8.Maddi durumu zayıf aileler için “sosyal konutlar” inşa edip çok uygun şartlarla tahsis edeceğiz.
9.Yerel yönetimlerin her türlü mal ve hizmet alımı ve yapım işlerin de çalışan işçilerin sendikalara üyeliğini zorunlu tutacağız.
10.Pendik’ de her mahalleye taziye evleri yapılacak.
11.Her yıl en az bir hafta süreyle engellilere yönelik “engelsiz günler” adlı sosyal-kültürel ve sportif faaliyetler organize edeceğiz.
12.Muhtarlar belediye meclisin de söz sahibi olacak.
13.Taşeron firmalarda çalışan işçiler belediyenin sözleşmeli personeli olacak.

EĞİTİM PROJELERİ
1.Pendik’ de öğrencilerin eğitimi için bilim ve teknoloji merkezi kuracağız.
2.Pendik’ de öğrencilerin ücretsiz yararlanabileceği “rehberlik ve etüt merkezleri” kuracağız.
3.Her mahalleye bir “elektronik kütüphane” kuracağız.
4.Pendik’e “gezegen ve uzay gözlemevi”(planetaryum) kuracağız.
5.Pendik’e kapsamlı “trafik eğitim parkurları” kuracağız.
6.Belediyelerin uygulamakta olduğu meslek ve beceri kazandırma kurslarını gerçek anlamda meslek edindirmeye yönelik sertifikalı eğitimlere dönüştüreceğiz.
7.Pendik’ de sokak çocukları için “çocuk konuk evi ve gelişim merkezleri” kuracağız. Buralarda sokak çocuklarını bir yandan madde bağımlılığından kurtarırken, diğer yandan meslek kazandıracağız ve eğitimlerini tamamlamalarını sağlayacağız.
8.Her yılsonu karne şenliği organize edeceğiz. Başarılı öğrencileri ve öğretmenleri ödüllendireceğiz.
9.Pendik’ de “Türk Dünyası Kültür Köprüsü” (Türkiye’de okuyan Türk dünyasından öğrencilerin  katılacağı) adlı etkinlikler organize edeceğiz.
10.”Camiler ve cem evleri hayat olsun” projesiyle camileri ve cem evlerini yalnızca ibadet edilen yerler olmaktan çıkaracağız. Camiler ve cem evlerini  aynı zaman da manevi kültür ve terbiyenin, dini bilginin, milli ve manevi değerlerimizin yaşandığı yaşatıldığı, nesilden nesle aktarıldığı ve sosyalleşmenin sağlandığı mekanlara dönüşecek.
11.Pendik’ de yaz kampları kuracağız, gençlerimizi ve çocuklarımızı yılda en az 2 hafta boyunca yaz kampında eğiteceğiz.
12.Pendik’ de her yıl öğretmenler günü dolayısıyla öğretmenlerin aileleri ile  birlik  de katıldığı kutlama ve ödül töreni etkinlikleri düzenleyeceğiz.

KÜLTÜREL PROJELER
1.Pendik’e “fuar alanı ve kongre merkezi” inşa edeceğiz.
2.Pendik’e “Geleneksel sanatlar ve zanaatlar merkezi ve çarşısı” kuracağız.
3.Pendik’e Türk dünyası müzesi kuracağız.
4.Pendik’e şehir tiyatrosu kuracağız.
5.Komşuluk ilişkilerini geliştirmek ve yaşatmak için “komşum kardeşimdir” projesini başlatacağız ve “En iyi komşu” ödülü vereceğiz.
6.Pendik’ deki tarihi eserlerin tamamını restore edeceğiz.
7.Pendik’e Geleneksel sanatlar müzesi kuracağız. Bu müzelerde sadece geleneksel Türk sanatlarına değil, fakat aynı zamanda İslam ülkelerine ait geleneksel sanatlara da yer vereceğiz.
8. İnsanımızda milli tarih bilincinin güçlenmesi için tarihi mekanlara  gezi düzenleyeceğiz.
a. “Söğütten, Sakarya ya kuruluştan kurtuluşa” adlı tarih bilinci gezileri düzenleyeceğiz.
b.“kahraman Maraş ’dan  Şanlıurfa ’  ya Milli mücadelenin izinde” adlı tarih bilinci gezileri düzenleyeceğiz.
c.“Erzurum’dan Sarıkamış ’a  Mehmetçik ’in izinde” adlı tarih bilinci gezileri düzenleyeceğiz.
d.“Çanakkale ’ ye zafere” adlı tarih bilinci gezileri düzenleyeceğiz.

SPOR PROJELERİ
1.Pendik’ de geleneksel spor dallarının( cirit , yağlı  güreş,okçuluk vb.)yapılabileceği mekanlar ve tesisler inşa edeceğiz.
2.Pendik’in ihtiyacına göre spor kompleksi kuracağız. Burada modern statlar, spor salonları, atletizm pistleri, yüzme havuzları ve diğer sportif mekanlar yer alacak.
BÜYÜK Birlik Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Sami Daltaban bu seçimlerde oldukça iddialı adaylardan birisi. Daltaban; “ Oylar kimsenin cebinde değil. Sonuçlar halkın iradesi ile belli olacak. Bizim sahada gördüğümüz şey; vatandaşın AK Parti yönetiminden memnun kalmadığı ve bir alternatif arıyor olmasıdır. Büyük Birlik Partisi ve rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu, pırıl pırıl geçmişi ile her görüşten insanın taktirlerini kazanmıştır. Vatandaşla temaslarımızda kendilerinden samimi, candan yakın ilgi görmekte ve desteklerini almaktayız. Göreceksiniz bu seçimlerde sürprizi Büyük Birlik Partisi yapacak. Belediye başkanlığını kazanarak Pendiklilerin yüzünü güldüreceğiz. Biz bu sebeple projelerimizi hazırlamış bulunuyoruz. Taktim ettiğimiz projeler bütünün bir parçasıdır. Her gün, her hafta, her yıl eklenere devam edecek - çoğalacak projelerdir. Bizim bu konuda takıntımız da yok. Baktık AK Parti’li arkadaşlarımızın uygulamada güzel bir projesi var ya da CHP’li arkadaşlarımızın; aynen alır geliştirerek uygularız. Biz nefsimizi tatmin etmek için değil Allah rızası için halka faydalı hizmetler üretmek için göreve talibiz” şeklinde konuşuyor.

Kaynak: Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder