18 Mart 2014 Salı

CHP Pendik, İsimsiz Broşürleri Yargıya Taşıyor


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pendik İlçe Başkanı Halil Temiz, son günlerde ilçede dağıtılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu karşıtı isimsiz broşürleri yargıya taşıyacaklarını söyledi.

CHP Pendik İlçe Başkanı Halil Temiz, hem CHP’yi karalayan, hem de yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını eleştiren isimsiz broşürlerle ilgili açıklama yaptı. AK Partinin, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna karşı toplumsal muhalefeti yanıltmaya yönelik çalışmalar içerisinde olduğunu belirten Temiz, “Bunun da üzerinde gördüğünüz gibi ‘platform siyah’ diye bir platform tarafından dağıtıldığı iddia ediliyor. AKP ne yazık ki kendi yaptıklarını savunamaz haldedir. İçeriğinde de AK Partiyi öven, 17 Aralık’ta operasyonu yapan güvenlik kuvvetlerini suçlayan iddialar yer almaktadır. Bu konuda seçim kurulu nezdinde ve Cumhuriyet savcılığı nezdinde gerekli girişimlerimizi yapacağı. Suç duyurusunda bulunmak üzere şimdi seçim kuruluna geçiyorum.” şeklinde konuştu.

Temiz, ayrıca, partileri aleyhine de SUE Araştırma Merkezi ismiyle broşür dağıtıldığını ifade ederek, “Yaptığımız araştırmada böyle bir araştırma merkezinin olmadığını tespit ettik. Ne yazık ki iktidar partisi belediyecilik konusunda söyleyecek sözleri kalmadığı için ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelişi engelleyebilmek için böyle bir kara propagandaya yönelmiş durumdadır. Bunları dağıtanlar işyerlerindeki güvenlik kameraları tarafından tespit edilmiş olup savcılığa ve Seçim Kurulu’na suç duyurusunda bulunacağız.” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder