14 Mart 2014 Cuma

İşçi Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Nurhayat Boyraz: BAŞKAN ADAYLARI MAL BEYANI YAPSIN


Nurhayat Boyraz; "Yaşadığımız dönemde gördük ki, belediye yönetimine gelenler hızla servet sahibi oluyorlar. Yetmiyormuş gibi, yakın akraba ve menfaat ilişkisinde bulundukları kişileri de ihya ediyorlar"

İşçi Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Nurhayat Boyraz, Belediye Başkan Adayları, Meclis Üyeleri ve Belediye yönetiminde yer alacak kişilerin göreve başlamadan önce mal beyanında bulunmaları gerektiğini ifade etti.

Boyraz; "AKP iktidarında, belediye yönetiminde görev alanlar kısa sürede ve yaptıkları işten aldıkları ücretle açıklanamayacak biçimde servet sahibi oldular. Yakın akraba ve menfaat ilişkisi içinde olduklarını da ihya ettiler. Etrafınıza biraz dikkatle baktığınız, sorup soruşturduğumuzda, bu tiplerin sayısının her geçen gün çoğaldığını rahatlıkla fark edebilirsiniz. Bunda; yetim hakkı yemekte bir sakınca görmeyen fırsatçıların kendilerine uygun zemin bulabilmelerinin rolü var elbet. İşçi Partisi iktidarında milletin malını çalarak servet sahibi olanların, haksız kazanç elde edenlerin tamamından tek tek hesap soracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Haram paralarla ciplerine binip havuzlu villalarında keyif çatanların bu keyifleri uzun sürmeyecek” dedi.

Kaynak: Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder