22 Mart 2014 Cumartesi

Kılıçdaroğlu Pendik'te Konuştu


CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tokat mitinginin ardından akşam saatlerinde, uçakla Sabiha Gökçen Hava alanına geldi. Hava limanında kendisini karşılayan İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, Pendik Belediye başkan adayı Av. Tuncer Özyavuz ve partililerin bulunduğu seçim otobüsü ile hava alanından yola çıkan CHP konvoyu, Sabiha Gökçen Hava limanı – Tersane güzergahı yerine Eski Ankara caddesini tercih ederek saat 20:30 civarında, Pendik Palmiye Caddesi üzerinde bulunan CHP Pendik İlçe teşkilatı önüne ulaştı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesi ile cadde Trafik Polisleri tarafından trafiğe iki yönlü olarak kapatıldı.

Burada kendisini saat 18:00′dan beri bekleyen yaklaşık 4000 civarı vatandaşa seçim otobüsünün üzerinden seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşık 10 dakika süren konuşmasında genel olarak; AKP hükumetinin yolsuzluklarından, seçimlerde AKP’yer oy vereceklerin harama ortak olacağından, helale ortak olmak için yolsuzluklara bir dur demek için CHP’ye oy vermeleri gerektiğinden, İstanbul ve Pendik belediye başkan adaylarının yetkinliklerinden bahsetti.

Konuşmasının ardından seçim otobüsü ile Maltepe’ye doğru hareket eden Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibine çok sayıda partili konvoy sahil yoluna çıkana kadar yürüyerek eşlik etti.

Kaynak: Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder