6 Mart 2014 Perşembe

Pendik Belediye Başkan Adaylarından PESİAD'a Protesto

PESİAD

PESİAD'ın organize ettiği Belediye Başkan Adayları Buluşması'na AK Parti, CHP, MHP, SP, BBP, İP, DP adayları davet edilmişti. Ama organizasyon muhalefet partiler tarafından protesto edilince, toplantıya sadece AK Parti Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin katıldı.

Pendik Sanayici ve İş Adamlarının Derneğinin belediye başkan adaylarını buluşturmak amacıyla organize ettiği etkinlik fiyasko ile sonuçlandı.

CHP, MHP, SP, BBP, İP, DP adayları organizasyonu protesto ederek toplantıya katılmadılar. Bunun üzerine 100 kadar davetlinin katıldığı toplantıda sadece AK Parti Adayı Salih Kenan Şahin konuşmuş oldu.

Toplantıyı protesto eden adaylar ' PESİAD Başkanı Ahmet Cin'in, konuşmacı sıralamasında ayırımcılık yaptığını, son konuşmacı olarak AK Parti'ye söz verilmesi noktasında ısrarcı olduğunu ve itirazlara rağmen tutumunu değiştirmediğini belirterek; bunun da kendilerine kurulmuş bir tuzak olacağını ifade ettiler. Başkan adayları, PESİAD'ın AK Parti'nin arka bahçesi konumunda faaliyet gösteren ve siyasallaşmış bir yapıya bürünmüş olmasının da, protesto kararlarında etkili olduğunu belirttiler.

PESİAD Başkanı Ahmet Cin de açılış konuşmasında, toplantıya katılmayan belediye başkan adayları ile ilgili olarak; " Benim bundan anladığım, ya söyleyecekleri bir şey yok, ya da size (iş adamlarına hitaben) ihtiyaçları yok" sözlerini kullandı.

Daha sonra kendisini söz verilen Belediye Başkanı Kenan Şahin, yaklaşık 1 saat süren sunumunun ilk bölümünde beş yıl içinde gerçekleştirdiklerini aktarırken, ikinci bölümde de önümüzdeki beş yıllık dönemle ilgili projelerini aktardı.

Yaşamı her anlamda kolaylaştırmaya -  iyileştirmeye ve güzelleştirmeye yönelik çarpıcı projeleriyle dikkat çeken Şahin, dinleyenlerden tam not alırken; gece karşılıklı soru - cevap faslı ile sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder