6 Mart 2014 Perşembe

Pendik CHP, AK Partiyi Seçim Kuruluna Şikayet Etti


Cumhuriyet Halk Partisi, billboard, bez afiş, bayrak, flama, pankart vb. seçim propaganda malzemelerinin cadde ve sokaklardaki kullanımıyla ilgili olarak siyasi partiler arasında yapılan centilmenlik anlaşmasını ihlal ettikleri gerekçesiyle AK Parti'yi ilçe seçim kuruluna şikayet etti.

CHP İlçe Başkanı Halit Temiz'în imzasıyla kaleme alınan ve sert bir üslubunun yer aldığı şikayet dilekçesi şöyle:

" 30 Mart yerel seçimleri, yönetimin ilçe seçim kuruluna devir edildiği 03.03.2014 tarihinde; AK Parti yöneticileri, Pendik'te birlikte oluşturduğumuz prensip anlaşmalarını hiçe sayan, hatta seçim yasaklarını görmezden gelen bir tavrın içerisine girmiştir.

Uygulamaları ile Pendik'te sağlıklı biçimde yürütülmekte olan seçim sürecini adeta sohbete etmekte, gerilimin yükselmesine neden olmaktadır.

Pendik adına duyduğumuz sorumluluk nedeni ile iktidar partisi ile aynı yöntemlere başvurmadan, kuralsız bir seçim ortamına sürüklenenin bir parçası olmadan, seçimin sağlıklı biçimde yürütülmesinden sorumlu olan kurumunuzu bu başvurunuz ile uyarmayı bir görev kabul ediyoruz.

Başta, direklere asılmış, caddeyi karşıdan karşıya kesen büyük pankartların indirilmesi olmak üzere, kurulunuzun belirlediği kurallara herkesin uymasını sağlamak üzere gereğini yapacağınızı umut ediyoruz.
Sizin kuralları uygulayamamamız halinde, kuralsız bir seçim ortamına sürüklenmemizin sorumluluğu, size ve prensip anlaşmasına uymayan AK Parti'ye ait olacaktır"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder