3 Mart 2014 Pazartesi

Pendik İşçi Partisi Sahaya Çıktı

İşçi Partisi Pendik

Pendik Beşiktaş Kulübü Sosyal Tesislerinde gerçekleşen kahvaltıya katılım yoğun oldu. İlk konuşmacı olarak kürsüye gelen İşçi Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Nurhayat Boyraz katılımcıları ve basın mensuplarını selamlayarak partisinin projeleri hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.

Halkçı Program ana başlığı altında; Halk Meclisleriyle Yönetim, Kültür ve Sanat Faaliyetleri, Kadın Hakları için Kadınların Yerel Yönetimde Etkinleştirilmesi, Çocuk Hakları, Yaşlıların Yaşam Düzeyini Yükseltmek ve Mutluluk Evleri Yapımı, Engelli Hakları, Halkın Konut Tasarrufunun Korunması, Kentsel Dönüşüm Değil Yerinde Güçlendirme, Gıda Denetimi, Hayvan Hakları, Modern Yurtlar,  Belediye Radyo ve Televizyonu, İmar şeklinde alt başlıklarla ayrıntılı bilgiler sunan Boyraz, “Belediyemizin var olan ve geliştirilebilir imkanları, Pendik için tüm hedeflerimizi gerçekleştirmeye yetiyor.

Projelerimizin siz Pendik Halkı tarafından büyük sevinçle karşılanacağından eminiz. Haklı olarak yine bazı çevreler hangi parayla diye soracaktır. Tüm Türkiye’de İşçi Partisi’nin bu ve benzeri sorulara vereceği tek bir yanıt vardır. Oda, çal –ma –ya –ca –ğız.” şeklinde konuştu. Boyraz konuşmasının ardından çalışma arkadaşlarını davetlilere tanıtmak üzere kürsüye davet etti.Daha sonra kürsüye davet edilen sanatçı ve İP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Kırca ağırlıklı olarak CHP’ye yüklendi. AKP iktidarından kurtulmak için Atatürk’te birleşme çağrılarına CHP’nin yanaşmadığının altını çizen Kırca özetle şunları dile getirdi: “Sayın Kılıçdaroğlu ABD’ye gitti. Hocasının elini öptü, icazetini aldı. Cemaat destekli bir CHP bu ülkeyi kurtaramaz. CHP ilkelerini kaybetmiştir. Bunları açık, açık dile getirmeliyiz.”


İşçi Partisini ilkeleriyle, duruşuyla kendisine yakın bulduğu için üye olduğunu belirten Kırca, “Bugün olmasa da, yarın İşçi Partisi bu ülkenin kaderini belirleyecektir. Ben buna yürekten inanıyorum.” dedi.

Kırca’nın konuşması sık, sık alkışlar ve sloganlarla kesildi.

Kaynak: Pendik Sonsöz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder