13 Mart 2014 Perşembe

Pendik'te Her Gün Yüzlerce Kişide Tapu Sevinci


Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinde hak sahipleri, 7 Mart’tan itibaren tapularını almaya başladı. Pendik Belediyesi İmar ve İskan Müdürlüğü’ne gelen vatandaşlar, yıllardır bekledikleri tapularına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Pendik Belediyesi, son günlerde tapularını almak için gelen vatandaşlarla dolup taşıyor. Yayalar 4. Bölgede yaşayan vatandaşların tapu sorununu çözen Pendik Belediyesi, 15 bin tapunun dağıtımına başladı. Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerindeki hak sahipleri, gerekli belgeleriyle başvurarak tapularını alıyor. İçlerinde otuz yıldan beri bekleyenlerin de olduğu vatandaşlar, Pendik Belediyesinden ellerinde tapularıyla ayrılıyor.

36 yıldır tapu bekliyordu

1978’den beri tapu beklediğini belirten Ekrem Küçükoğlu, 36 yıl sonra Pendik Belediyesi’nden alacağı tapunun heyecanını yaşarken “Ömrümün bu günleri görmeye yeteceğine inanmıyordum. Nihayet tapuya kavuşmak kısmet oldu. Bize bu mutluluğu yaşatanlara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kavakpınar’dan gelen Necdet Bozoklu da, 1999 yılından beri tapu için beklediğini belirterek, evraklarıyla başvurduğu Pendik Belediyesinden mutlu bir şekilde ayrıldı. Güllübağlar’daki hak sahiplerinden Zeynel Abidin Bilgin de tapusunu alacağına başlangıçta inanmadığını belirterek, “Bunun için Başkan Kenan Şahin’e çok teşekkür ediyoruz” dedi. Nazife ve Abdullah Bal çifti de tapularını aldıkları için çok mutlu olduklarını belirtirken, Kavakpınarlı iki komşu Zeynep Hoşel ve Ece Arslanoğlu da tapularıyla poz vermeyi ihmal etmediler.

Üç mahalleye daha tapu geliyor

Mesaisinin büyük bir bölümünü ilçede tapu ve imar sorununu çözmek içini harcayan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, uzun ve zorlu bir sürecin sonunda Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinde 15 bin tapuda hak sahiplerini mutlu sona ulaştırırken,  Sülüntepe, Velibaba ve Fevzi Çakmak Mahallelerine de tapu müjdesi verdi.  3 adet parseli daha Hazine’den devralan Pendik Belediyesi, arsaların satış işlemlerine yakında başlayacak.

Kaynak: Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder