22 Mart 2014 Cumartesi

Pendik'te Otoyol Dilencileri İş Başında


Pendik'te, otomobillerini emniyet şeridine park edip kucağındaki Bebek ve elindeki boş bidon ile yakıtları bittiği için yolda kaldıkları görüntüsü veren dilenciler, kısa sürede onlarca sürücüyü durdurarak yüklü miktarda para topladı. Zabıta ekipleri, konunun emniyetin görev alanında olduğunu belirtince yaklaşık 2 saat otoyolda para toplayan dilenciler, otomobillerine binerek uzaklaştı.

Sürücüleri hedef alan dilencilik olayı, Sabiha Gökçen Hava limanı Kavşağından Kurtköy-Pendik bağlantı yoluna katılımda meydana geldi. Emniyet şeridine park eden 41 FE 722 plakalı bir otomobilden kucaklarında Bebek ile inen biri kadın iki kişi, ellerindeki boş bidonu otoyoldan geçen sürücülere göstererek yakıtlarının biterek yolda kaldıkları izlenimi vermeye başladı.

Ancak durumun görünenden farklı olduğu, kucaktaki bebeğin ve boş bidonun yardımsever sürücüleri kandırmak için kullanılan birer araç olduğu kısa süre sonra ortaya çıktı. Yoldan geçen ve durumdan şüphelenen Cihan ekibi, şahısları uzaktan görüntüledi. Yaklaşık 1,5 saat süren takipte kucağında iki yaşlarında olduğu tahmin edilen küçük bir çocuk ve elinde boş bidon bulunan erkek şahıs, yoldan geçen otomobillere elindeki bidonu kaldırarak yakıtının bittiği izlenimi veriyor. Yolda kalan ailenin durumuna üzülen yardımsever sürücülerin durmasıyla erkek şahıs kucağındaki Bebek ve elindeki bidonla araçların yanına koşuyor. Kısa süren konuşmanın ardından sürücüleri bir miktar yakıt parası vermesi konusunda ikna eden şahıs, hemen ardından elindeki bidonu tekrar havaya kaldırarak diğer sürücülere de aynı yöntemi uyguluyor. Şahıs biriken paraları da zaman zaman yanındaki kadına veriyor.

Bu arada, otoyoldan süratle ilerleyen otomobillere aldırmayan kadın ve erkek, küçük çocuğun emniyet şeridinde zaman zaman kendi başına oyun oynamasını da umursamıyor. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve Beyaz Masa görevlileri, konunun emniyetin görev alanında olduğunu belirterek şahıslara müdahale edemeyeceklerini belirtti. Bunun üzerine şahıslar, yaklaşık 2 saat kaldıkları otobandan araçlarına binerek uzaklaştı.

Kaynak: Haberler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder