2 Mart 2014 Pazar

Pendik'te Tek Bayan Aday İşçi Partisinden Nurhayat Boyraz

Nurhayat  Boyraz

İşçi Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Nurhayat Boyraz geçtiğimiz hafta ilçe teşkilatında yerel basın mensupları ve partililerle sohbet etti. Boyraz kendisine yöneltilen " Bu seçimden nasıl bir sonuç bekliyorsunuz, niçin adaysınız?" şeklindeki bir soru üzerine, kazanmak için aday olduğunu ve buna gönülden inandığını ifade etti. Boyraz;" Halkımız artık her anlamda dökülen AKP'den bıkmış durumda.  Ulusalcı bir duruşu olan İşçi Partisi hem ülke genelinde hem de yerel yönetimlerde iktidara talip bir partidir. Benim hayatım sömürüye, emperyalizme, faşizme, yobazlığa karşı mücadele ile geçti. Zoru severim. Pendik'te de AKP'nin bir ağırlığından oy potansiyelinden söz ediliyor. Ama  bu seçimlerde epey hafifleteceğiz kendilerini. İşçi Partisinin Pendik'te ki destansı mücadelesini başlatmış bulunuyoruz" dedi.

Pozitif yaklaşımı ve sempatik tavırlarıyla ilgi odağı olmayı başaran, bir o kadar da iddialı ve kararlı olan Nurhayat Boyraz'ın İşçi Partisi Adayı olarak seçimlerde alacağı sonuç şimdiden merakla bekleniyor.


Nurhayat  Boyraz

Nurhayat  Boyraz kimdir?
1958’de Malatya’da doğdu. Malatya Gazi Lisesinden mezun oldu. 1972’lerden itibaren siyasi yaşamında örgütlü bir mücadele içinde yer aldı.

1974 yılında İşçi Köylü Partisi’ne katıldı. Bu partide Malatya il yöneticiliği yaptı.
İş hayatına İstanbul’da bir tekstil fabrikasında başladı. Daha sonra Malatya Tekel tütün fabrikasında çalışmaya devam etti. Buradaki işçi hareketinde,1989 bahar eylemlerinin örgütlenmesinde ve hayata geçirilmesinde aktif roller üstlendi.Bu mücadelesinden ötürü soruşturma geçirdi ve iş akdi feshedilecekken arkadaşlarının desteği sayesinde bundan vazgeçildi. Aynı yıl İstanbul Kartal, Cevizli Tekel fabrikasına naklini aldırdı.

Kartal’da Sosyalist Parti ilçe yönetiminde görev aldı. 12 yıl bu partinin merkez komitesinde yer aldı. Daha sonra İstanbul il yönetimine de seçildi.
Bu süreçte Türk İş ve DİSK’e bağlı sendikalarla önemli bağlantılar kurarak o dönemde yapılan büyük işçi kurultayının tertip komitesinde de görev aldı.Türk İş Şubeler Platformu tarafından Anadolu Yakası dönem sözcülüğüne getirildi.

1994 yılında emekli olduktan sonra İşçi Partisi Maltepe belediye başkan adayı olarak gösterildi. Seçimlerde bu ilçede İşçi Partisinin oy oranının artmasını sağladı.Bunun ardı sıra, üç dönem Anadolu yakasından milletvekili adayı oldu.

1996’da DİSK’e bağlı Tüm Emekliler Sendikasında görev aldı. Yapılan kongre sonucunda bu sendikanın merkez karar kurulu eğitim dairesi başkanı oldu. Marmara bölgesindeki örgütlenmeden sorumlu oldu.
İşçi Partisi İstanbul il yöneticiliğinden, Kadıköy ilçe başkanlığına getirildi. 4 yıl ilçe başkanlığı, 3 yıl da ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.Daha sonra tekrar İşçi Partisi İstanbul il yöneticiliğine seçildi. Halen il yöneticiliği görevi devam etmektedir. Nurhayat Boyraz iki çocuk annesidir.

Pendik İşçi Partisini Sosyal Medya üzerinden aşağıdaki Adreslerden takip edebilirsiniz.

facebook.com/pendikteiyibelediyecilik

facebook.com/nurhayat.boyraz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder