15 Mart 2014 Cumartesi

Saadet Partisi Pendik Projelerini Sundu

Saadet Partisi Pendik

Saadet Partisi Proje takdimi ve Meclis Üyesi Aday tanıtım programı düzenledi. Mahmut Kılıç, hazırlamış oldukları projeler hakkında geniş bir sunum yaptı

Programın açılışını yapan Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Yasin Kadıoğlu, 05 Ocak’ta başlayan SKM çalışmaları ile Pendik'te çok olumlu bir hava oluştuğunu ve seçimi kazanacak duruma geldiklerini söyledi.

Pendikli seçmenleri bu süreçte çıkacak yalan ve dedikodulara karşı uyaran Kadıoğlu; “ Saadet Partisinin başarısını anketlerde gören AK Partililer 2009 seçimlerinde olduğu gibi yine siyasi ahlakın dışında yollara başvurmaya başladılar. Saadet’e oy vereceğiz diyen seçmene "Tamam zaten biz Saadet Partisi üst düzey yetkilileri ile görüşüyoruz onlarda bizi destekleyecekler’ şeklinde beyanlarda bulunmaktadırlar. Bu ne hadsiz, seviye noksanı bir söylemdir. Saadet Partisi ile belediye imkânları ve metazori çalıştırılan belediye personeli ile mücadele edemeyenler artık hangi tür yalana sarılacaklarını da şaşırmışlardır" dedi.

Programda meclis üyesi adayları adına Ahmet TÜRKCAN’ın ve İl Başkanı Hüseyin ORUÇ’un konuşmalarının ardından büyük bir coşkuyla kürsüye gelen Mahmut KILIÇ bir konuşma yaparak projelerini anlattı.

SEÇTİĞİNİ DENETLE
Seçtiğini Denetle Projesi (SE-DE) ile Pendik’te yaşayan tüm halkımız, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları belediye faaliyetlerini denetleme yetkisine sahip olacak. İlçe ve mahallelerimizde yapacağımız Halk Meclisleri ile hemşerilerimiz seçtikleri idarecileri denetleme imkanına sahip olacak.

İHALELERE ŞEFFAFLIK GETİRECEĞİZ
İhale odasına kamera sistemi kurarak, vatandaşımızın internet üzerinden online takip edebilmesini sağlayacağız. İhale öncesinde belediyemizin dev ekrandan ihale tarihi ve şartları, sonrasında da ihale sonuçlarını, kimin, hangi fiyatı verdiğini de duyuracağız.

BEYAZ KAFETERYA
Belediye’ye işi için gelen vatandaşımız kafeterya ortamında özel olarak karşılanacak, kendisine ikram edilen kahvesini - çayını içerken gerçekleştirmek istediği işlemler görevliler tarafından tamamlanarak kendisine teslim edilecek.

PENDİKKART
Öncelikli hedefimiz istihdamı arttırarak sosyal yardıma muhtaç aileleri azaltmaktır. Yardıma muhtaç aileleri rencide etmeden kendilerine Pendikkart verilecek, anlaşmalı firmalardan gönüllerince alışveriş yapabilmeleri sağlanacak. Yardımlar zenginlere değil ihtiyaç sahiplerine yapılacak.

RANTSAL DEĞİL KENTSEL DÖNÜŞÜM
Kar Amaçlı Değil, Maliyetine Dönüşüm. Bazı çevrelere rant kapısı değil, ilçemizi daha yaşanabilir ve güvenilir yapılara kavuşturmak için kentsel dönüşüm uygulayacağız.

MİLLİ GENÇLİK EVLERİ
Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, milli, manevi ve kültürel değerlere uygun yetiştirmek için Milli Gençlik evleri kuracağız.

GÜVENLİ PARKLAR 
Mahallelerimizdeki parklara ve sosyal alanlara güvenlik kameraları yerleştirerek güvenli hale getireceğiz. Kameralarımız internetten de ulaşılabilir olacak. Aileler, dilerse çocuklarını bu kameralara bağlanarak cep telefonlarından ya da bilgisayarlarından izleyebilecekler.

BAYANLARA ÖZEL PROJE
*Hanımların fikirlerini ifade edebilecekleri, projeler, yönetime katkı sağlayabilecekleri Hanım Meclisleri oluşturacağız.
*Diyetisyen kontrolünde, bireysel programlarla sağlıklı zayıflama ve beslenme konusunda Ücretsiz Diyetisyen Hizmeti sunacağız.
* Hanımların ev ekonomisine katkı sağlamak için el emeğiyle ürettikleri ürünleri pazarlayan bilecekleri, ev ekonomisine katkı pazarları kuracağız.
* Evlilik öncesi ve sonrası, aile destek hizmetleri ile sağlıklı yuvaların kurulmasına katkı sağlayacak Huzurlu Aile Projesini uygulayacağız.
* Mahallelerimizde belediyemizin kontrolünde kreş ve ana okulları oluşturacağız
* Mahallelerimizde hanımların spor yapabilecekleri özel spor alanları oluşturacağız.

GENÇLERE ÖZEL PROJELERİMİZ
* Mahallelerimiz’de gençlerimizin faydalanacağı ücretsiz minyatür halı sahalar oluşturacağız.
* Özellikle park alanı sınırlı olan mahallerimizde, haftanın belli günleri bir kısım sokaklar trafiğe kapatılarak ilgili alanı çocuklarımız gönüllerince oyun oynayabileceği geçici sokak parklarına dönüştüreceğiz.
* Eskiden sokaklarda keyifle oynanan misket, çivi, çukur, beştaş, seksek, yakartop, istop benzeri geleneksel sokak oyunlarının oynayabileceği parklar yapacağız.
* Çocuklarımızın yaz tatillerini en verimli ve eğlenceli şekilde değerlendirmeleri, beden ve ruh sağlıklarını geliştirmeleri için yaz spor okulları açacağız.
* Güreş, futbol, basketbol gibi yaygın spor dallarının yanında badminton, bisiklet, judo, tekvando, atıcılık, okçuluk gibi alternatif spor dallarında da uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil edecek sporcular yetiştireceğiz.
* İlçemizde kurulu bulunan spor kulüplerine destek olmak adına halihazırdaki tesislerin iyileştirilmesinden yeni tesis inşaatına kadar birçok konuda yardımcı olacağız.
* Pendik’imizi Marka yapan Pendikspor’umuzu layık olduğu yerlere getirecek ve fedakar Pendikspor taraftarı gençlerimize heyecanlarını yansıtabilecekleri uygun şartları sağlayacağız.
* İlçemizde veya dışarıda eğitim gören öğrencilere destek vereceğiz.

ENGELLİLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMA
Engelli vatandaşlarımızın eğitim, fiziksel çevre, rehabilitasyon, araç - gereç  gereksinimleri, istihdam gibi sorunların çözülmesini sağlayacağız.

ESNAFIMIZIN YÜZÜ GÜLECEK
 İlçemizde ticaretin en önemli aktörleri hiç şüphesiz ki esnaf ve sanatkarlardır. İşlerini daha iyi şartlarda yapabilmeleri için Esnafımızla birlikte çalışacağız. Çarşıları cazibe merkezi haline getireceğiz, AVM’lerin değil esnafın arkasında duracak, yenilerinin açılmasına mani olacağız.

EMEĞİN YANINDA OLACAĞIZ
Belediye’ye hizmet veren müteahhit ve taşeron firmalarda çalışanların yaşam standartlarının korunması için, ihale şartnamelerine “en düşük maaş açlık sınırının altında olmayacaktır” ibaresini ekleyeceğiz.

İŞ GARANTİLİ MESLEK EDİNME KURSLARI
Pendik sınırları içindeki şirketlerin personel ihtiyaçlarına göre iş garantili meslek edindirme kursları açılarak istihdam sağlanacak.

Proje Takdiminin ardından meclis üyeleri tek tek sahne çıkarılarak tanıtımı yapıldı. Farklı partilerden Saadet Partisine geçenlere rozet takdimi yapıldı.Havai Fişek gösterimi ile program son buldu.

Kaynak: Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder