15 Mart 2014 Cumartesi

Ustalık Döneminden 219 Proje Hazır


Halkımız taktir eder ve tekrar seçilirsem 2. dönem ustalık dönemim olacak diyen Kenan Şahin; önümüzdeki 5 yılda 1 katrilyonluk yatırım ile 219 farklı projeyi hayata geçirerek; Pendik’in yaşam kalitesini Avrupa standartlarına yükseltmeyi planlıyor.

AK Parti'den 2. dönem Belediye Başkan Adayı olan Dr. Kenan Şahin 'ustalık dönemim olacak' diye nitelendirdiği yeni dönem için hazırladığı projeleri, yerel basın mensuplarına lanse etti. Lansmanı 4 saat süren ve toplam 219 projeden oluşan pakette; yaşamı kolaylaştıran, iyileştiren, güzelleştiren çok çarpıcı çalışmalar mevcut.

Önümüzdeki dönemin ana konusunun ‘metro odaklı kentsel dönüşüm’ olacağını ifade eden Kenan Şahin, yine bu dönemde; engellilerin istihdamı, ev sahibi yapılması, engellilere özel spor salonları, engelsiz parklar, engelsiz okullar ve engelsiz kent mimarisi projeleri ile de; engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalara özel önem verileceğini belirtti.

Pendik'in imar ve tapu sorununu % 95 oranında çözdüklerini belirten Şahin, yeni dönemde 25 bin araçlık otopark inşa ederek, yeni yollar açarak, trafik akışını da rahatlatacaklarını söyledi. Dikkat çeken projeler arasında; 100 futbol antrenman sahası, A'dan Z'ye spor kompleksleri, stadyum, yetenekli sporcu tespit merkezi yer alıyor.

Kültür ve Sanat Merkezleri, Zeki Çocuklar İçin Bilim ve Sanat Merkezi, Yaşlılar İçin Gündüz Evi, Kadın Yaşam Merkezi, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi, Sevgi Evleri, Toplum Destek Merkezi, Gemicilik Fuar Alanı, Amfi Tiyatrolar, Pendik'in Yedi Tepesine Sosyal Tesisler, Parklar, Hobi Bahçeleri, Macera Parkı, Meydanlar, Prestij Caddeler, Hayvanlar İçin Doğal Yaşam Barınağı, Trafik Parkı, Sanat Vadileri, Kültür Merkezleri, Köy Konakları, Folklor Merkezi, Şehirler Arası Otobüs Terminali, Üniversiteler, Hastaneler, 50 Yeni Okul, Hükumet Konağı, Yeni Belediye Binası, önümüzdeki döneme damga vuracak diğer projelerden bazıları.

Kaynak: Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder