23 Nisan 2014 Çarşamba

Ahmet Yesevi Kur'an Kursu için


Ahmet Yesevi Kur’an Kursu Yararına düzenlenen kermes 18 nisan Cuma günü dualarla ziyarete açıldı.

Pendik Belediyesi Etkinlik Çadırında Pendik Ahmet Yesevi Mahallesinde hizmet veren Ahmet Yesevi Kur’an Kursu Yararına düzenlenen kermesin açılışını Pendik Müftüsü Ziya Ersin yaptı.

Dernek Başkanı Selahattin Kızılay, konuşmasında, "Geleneksel hale getirdiğimiz kermesimiz, her yıl düzenli olarak açılmakta ve halkımızın yoğun ilgisine mazhar olmaktadır. Hayırseverlerin katkılarıyla açmış olduğumuz  kermesimiz insanların en lüks mağazada dahi alamayacakları el emeği göz nuru serlerden oluşuyor. Hemde oldukça uygun fiyatlara satışa sunuluyor. Ayrıca yiyecekle ilgili bol çeşitte satışa sunulmuş durumda. Emeği geçen hanımefendilere teşekkür ediyorum. Desteğini esirgemeyen Pendikli hemşehrilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz."dedi.

Pendik Müftüsü Ziya Ersin'de  yaptığı konuşmada, bu tür organizasyonların önemine dikkat çekerek, "Kur’an öğrenen talebelerin öğrenimi, konaklaması, giyimi ve yiyeceklerini karşılamak maksadıyla açılan kermesler çok önemlidir. Büyük bir hayır hizmetidir ve sevabı Cenab,ı Hakk katında çoktur. Emeği geçenlerden Allah razı olsun."

Ersin, kermesin açılışı vesilesiyle yaptığı duada, "Allah ülkemizi her türlü fitneden, iftiradan, ayrımcılıktan, ve bülücülükten korusun." dedi. Kurdela kesiminin ardından davetliler, hep birlikte kermes çadırında kurulan kahvaltı sofrasına oturdular.

Duyuru Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder