25 Nisan 2014 Cuma

Ekonomi şifrelerini Pendik’te çözdüler


Pendik Belediyesi tarafından hazırlanan Ekonomi Okuryazarlığı Projesi kapsamında İngiltere, İtalya, Bulgaristan ve Romanya’dan gelen gençler, Pendikli yaşıtlarıyla birlikte ekonomik kriz dönemlerinde nasıl davranmaları gerektiğinden parayı doğru kullanmaya kadar çeşitli konularda eğitim aldılar.

AB Bakanlığı’ndan hibe alan 7 ay süreli Gençler İçin Ekonomi Okuryazarlığı (Economic Literacy For Youth) projesinin eğitim kursu bölümü de hayata geçirildi.  Dolayoba Spor Kompleksinde düzenlenen eğitimde, proje ortakları İngiltere, İtalya ve Bulgaristan 4’er,  Romanya’dan 2,  PESİAD’dan 1, Pendik Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nden 2 genç ile birlikte Pendik Belediyesinden de eğitimci ve katılımcılar bulundu.

Bir hafta süren eğitimde “Ekonomi nedir, para nasıl kullanılır, bilinçli tüketim nedir, bütçeleme nasıl yapılır” konulu interaktif sunumlar gerçekleştirirken, eğlenceli oyunlarla gençlerin eğitime katılımları sağlandı. Aynı zamanda kültürel çeşitlilik ve AB vatandaşlığı da vurgulandı. Proje kapsamında yapılan sunumlar bir kitapçık haline getirilerek liselere ve çeşitli kuruluşlara dağıtılacak.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder