1 Nisan 2014 Salı

Pendik Emirli Köyü’ne Yeni Orman


Orman Haftasında Pendik ağaçlandırılmaya devam ediliyor. Çok sayıda ortaokul öğrencisi, velileriyle katıldığı etkinlikte Emirli Köyündeki 5 hektarlık boş alana 4 bin fıstık çamı dikerek,  daha yeşil bir Pendik için katkıda bulundular.

Pendik'e 15 bin ağacın dikilmesinin hedeflendiği Orman Haftasında Ahmet Yesevi Mahallesinden sonra bu kez Emirli Köyü’ne fidan dikildi. Pendik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliğe, 8 ortaokuldan 500 öğrenci ile velileri katıldı. Öğretmenevi Ortaokulu folklor ekibinin gösterileriyle renk kattığı törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ile Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman da çocuklarla birlikte ağaç dikti.  Emirli Köyü’ndeki 5 hektarlık boş alana 4 bin fıstık çamının dikildiği etkinliğin sonunda, katılımcı çocuklara bin adet de ıhlamur ve fıstık çamı fidanı dağıtıldı.

Toplumun her kesimini ağaç dikmeye özendirmeyi amaçlayan etkinliklerle iki hafta boyunca Pendik’teki boş arazilerle daha önce yanan orman alanlarına fidan dikimi devam edecek.

Kaynak: Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder