23 Nisan 2014 Çarşamba

Pendik İstanbul'un en huzurlu ilçesi


Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik'te mobese sayısının artmasıyla suçlarda önemli bir düşüşün olduğunu söyledi.

İlçemizde yaklaşık bir yıl önce göreve başlayan Pendik Kaymakamı Osman Tunç, 15 ay sonra tüm kamu kurumlarının aynı çatı altında toplanacağı Hükumet Konağı'na taşınacakları müjdesini verdi. Doğu Mahallesi Tavşantepe Mevkide yapımı hızla devam eden Hükmet Konağının 2015 yılının ikinci yarısında tamamlanmasının planlandığına dikkat çeken Tunç, " Pendik İlçemiz 27 yıl sonra Hükmet Konağı'na kavuşacak. Tüm kamu kurumları burada toplanacak. Bizim ve vatandaşımız için önemli bir avantaj olacak."dedi.

Pendik'te önemli kavşak ve caddelerin mobese kameralarıyla donatıldığına vurgu yapan ve bu durumun suç sayısını önemli ölçüde azalttığını söyleyen Kaymakam Tunç, " Mobese sayısının artmasıyla ilçemizdeki suç oranlarında önemli bir gerileme kaydedildi. İstanbul'un en huzurlu ilçelerinden birisi oldu Pendik. Muhtarlarımızdan gelen talep doğrultusunda yeni mobese kameraları da yerleştiriyoruz." diye konuştu.

Pendik'te yaklaşık bin kadar Suriyeli vatandaşın bulunduğunu, bunlardan önemli bir kısmının Kızılay Kampı'na yerleştirildiğini belirten Osman Tunç, Suriyelilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla çeşitli yardımlar yaptıklarını da söyledi.

Duyuru Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder