4 Nisan 2014 Cuma

Pendik Yenişehir'de Feci Kaza


Olay yerinde elde edilen bilgilere göre bugün 10:45 sıralarında Mesut Yılmaz ilköğretim okulu önünden yolcu alarak Pendik istikametine doğru hareket eden, Sedat Benek yönetiminde ki 34 M 2581 Plakalı minibüse Hakiş-1 sitesi önünde ki kavşağa yaklaştığı sırada, Çimen Sokaktan hızla kavşağa yaklaşan ve duramayan 34 HC 4480 plakalı tır sağ arakadan çarpmak sureti ile hareket halindeki yolcu minibüsünü ters devirdi. Bu esnada minibüsün içerisinde bulunan bazı yolcular çarpmanın etkisi ile yaralandı.

Olay yerine gelen polis ve 112 ekipleri yaralıları hastaneye sevk ederken, itfaiye ise olay yerinde yakıtı akan minibüsün etrafında güvenlik önlemi aldı. Olayın meydana gelmesi sonrası Polis tarafından olay yeri band ile çevrilerek incelemeye alındı. Kaza nedeni ile millet caddesi üzerinde trafik oluştu. Kaza sonrası minibüste ciddi maddi hasar oluşurken kazaya neden olan TIR ise sadece ön sol kısmında kısmi hasar meydana gelmişti.

Minibüs şoförü Sedat Benek ve TIR sürücüsü kazayı yara almadan atlatırken, Tır sürücüsü polis tarafından göz altına alındı. Yaralanan minibüs yolcularının kimliği ve durumu hakkında ise henüz sağlıklı bilgi elde edilemedi.

Kaynak: KurtKöy Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder