23 Nisan 2014 Çarşamba

Tuncer Özyavuz: Söylenecek Tek Söz Var Seçimi Kaybettik


Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Av.Tuncer Özyavuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında 30 mart yerel seçimlerini değerlendirmek için yerel basınla Pendik Myy otelde kahvaltıda bir araya geldi.

Program kapsamında Özyavuz’a destek verenler arasında İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclis üyesi İsa Öztürk, İlçe teşkilat mensuplarından Turgut Ünlü, ve bölgenin çok sayıda yerel basını katıldı.

“Söylenecek Tek Söz var Seçimi Kaybettik”

30 Mart yerel seçimlerinde beklediğini bulmadığını ifade eden seçimlerin yerel seçimden çıktığını genel seçim havasına dönüştüğünü ifade eden Özyavuz“ Söylenecek tek bir söz var. Oda seçimi kaybettik” dedi. Seçim sonuçlarının kendisini üzdüğünü söyleyen Özyavuz “Mevcut iktidarın hatalarını bilmemize ve halkla bunu paylaşmamıza rağmen milletimiz mevcut iktidarı seçti” dedi. Demokraside en son yapılacak şey olarak da seçmenin eleştirmenin doğru olmadığını söylen Özyavuz, Kendisine bu dönemin tecrübe olduğunu söyledi.

“Bireysel Yeteneklerime Güveniyordum”

Özyavuz basın toplantısında verdiği demeçlerde bireysel yeteneklerine güvendiğini kaydederek şunları kaydetti “Az öncede söyledim gibi 30 mart yerel seçimleri genel seçim havasına dönüşmesi nedeni ile Ak parti, Salih Kenan Şahin yerine farklı bir aday getirseydi oy oranında bir azalma veya bir artış olacağını zannetmiyorum, tahmini olarak yine kazanacaktı bu demek oluyor ki seçim genel seçim havasında geçmiş yerel seçim faktörleri ve aday faktörleri pek etkili olmamıştır. Keza bu durum benim içinde geçerli oldu kendimizi halka pek anlatamadık milletimiz başbakan ne diyor? Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Sayın Kılıçtaroğlu ne diyor? bunlara odaklandılar bu sebepten bizim yaptığımız projeler çok ilgi görmedi “.dedi Daha sonra Türkiye’deki seçmenlerin Cumhuriyet Halk Partisine olumsuz bir bakış olduğunu ifade eden Özyavuz “ Bugün Recep Tayip Erdoğan Chp Başına geçse bile bu seçmenler yine oy vermezdi ifadelerini kullandı.

Şeffaf Bir Seçim Kampanyası Yürüttük

30 Mart yerel seçimlerini değerlendirmeye devam eden ve seçimlerin şeffaf geçtiğini söyleyen Özyavuz “ birkaç olay dışında seçimler olumlu derecede sakin geçtiğini belirtti. Özyavuz daha sonra en çok Ertuğrulgazi mahallesi ve Sülüntepe mahallelerinden çıkan oy oranlarının kendisini üzdüğünü söyleyerek oradan bu kadar az oy alacağımızı beklemiyordum dedi. Ayrıca Özyavuz çarpıcı bir idea da bulunarak Oradaki insanlar ak partinin anlatmış olduğu kentsel dönüşüm projeleriyle inandırıldı ve göreceksiniz bu proje oralarda boşa çıkacak oralardaki insanlar yerlerinden sürülecek TOKİ’de ki oturulmayacak yerlere borçlandırılarak gönderilecekler” dedi.

Birlik Beraberlik Sağlayamadık

Özyavuz ayrıca seçimde başarısız olmalarının bir başka nedeninde teşkilat olarak bu seçimlere birlik beraberlik içinde giremedik ben çok çalıştım gece gündüz sahada dolaştım elini sıkmadığım kişi kalmadı ama bu iş tek başına olmuyor ekip işi birlik beraberlik işi bu birlik ve beraberlikle seçmenin karşısına çıksaydık daha başarılı olacağımız kesindi. dedi
Yarının Ne Olacağını Şimdiden Kestirmek Zor
Son olarak da Özyavuz siyasi geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunarak siyasetin uzun soluk bir durum olduğunu belirterek siyasette yarının ne olacağını şimdiden kestirmek zor ne olur ne biter onu şimdiden söylemek zor olur ama bildiğim tek şey daima siyasetin içinde olacağımdır” dedi.
Daha sonra Özyavuz “chp ilçe teşkilat seçimlerinin 2015 genel seçimlerinden sonra olacağını belirterek bence teşkilatların genel seçimlerden önce tekrardan yenilenmesi ve tazelenmesi gerektiğini söyledi.

Toplantı yerel basın mensuplarıyla toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Bölge Gündem Gazetesi
bolgegundem.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder