12 Mayıs 2014 Pazartesi

Davut Çakır Trabzon Büyük Şehir Bel. Genel Sekreteri Oldu


Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı genel sekreterliğine Davut Çakır atandı. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesinde danışman olarak görev yapan ve daha önce büyükşehir belediyesi imar dairesi başkanlığı görevini yürütürken Pendik Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Çakır’ı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yakından tanıyor. Çakır’ın başarılı bir profil sergileyeceği ve büyükşehir vizyonunu daha ileri taşıyabileceği belirtiliyor.

Trabzon Büyükşehir Genel Sekreteri Davut Çakır, atanması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çakır yaptığı açıklamada, Başkan Gümrükçüoğlu’nun ve kendisine güvenenlerin yüzünü kızartmayacağını belirterek, “7/24 Trabzon’un emrindeyim. Çok çalışacağız” dedi. Trabzon’da Cumhuriyet Ortaokulu ile Trabzon Lisesi’nde okuduğunu ve 25 yıl önce Trabzon’dan ayrıldığını kaydeden Çakır, ‘Abi’ diye hitap ettiği Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile yıllar öncesinden tanıştığını belirtti.
Davut Çakır, “Orhan Abi, Of’da doktorluk yaptı. Daha sonra birlikte Başbakanımızın ameliyat olduğu Marmara Hastanesi’nin inşaatını gerçekleştirdik. Yani kendisiyle yeni karşılaşmayacağız. Orhan Abi’nin önerdiği 3 isimden biri de bendim. Siyasi irade beni layik gördü, bana güvenenlerin yüzünü kızarmayacağım” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Genel Sekterliği’yle birlikte birçok görev için talep aldığını sonunda da kararı Başbakan’a bıraktığını dile getiren Çakır, “Her biri birbirinden değerli bu görevler için beni terci eden herkese teşekkür ediyorum. Bu görevler arasında Trabzon da vardı. Karar bu yönde çıktı. Memleketimize en iyi hizmeti vereceğiz” diye konuştu.

Davut Çakır Kimdir?

1971 Trabzon doğumlu. Evli ve 6 çocuk babası olan Çakır, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. 1994 yılında Pendik Belediyesinde kontrol mühendisi olarak başladığı hizmet serüvenini, sırasıyla imar müdürü, fen işleri müdürü olarak sürdürdü. 2002-2007 yılları arasında Teknik Belediye Başkan yardımcısı olarak ilçeye hizmete verdi.

Pendik ilçesinde hayata geçirilen; İTEP, Uluslararası S.G. Havaalanı, Uluslararası Fuar, Kongre ve Ticaret Merkezi, Pendik Yat Limanı ve 540 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi vizyon projelerin planlama, tasarım ve uygulama süreçlerinde bulundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder