23 Mayıs 2014 Cuma

Hakkarili Çocukların Mutluluğu


Çoğu ilçelerinden ilk kez çıkan Hakkarili 16 öğrenci, Pendik Belediyesinin misafiri olarak İstanbul’da ağırlandı. Hayatlarında ilk kez uçağa binen ve deniz gören çocuklar, “Ülkemi Geziyorum” projesi kapsamında tarihi ve turistik yerleri gezip Boğaz gezisi yaparken büyük mutluluk yaşadılar.

Hakkari Merkez Kırıkdağ Köyü “Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu”nda okuyan 16 öğrenci, sosyal, kültürel ve tarihi gelişim sağlamayı amaçlayan “Ülkemi Geziyorum” projesi kapsamında Pendik Belediyesinden ziyaret için talepte bulundular. Öğrencilerini talebini olumlu karşılayan Pendik Belediyesi, öğrencilerle birlikte iki öğretmen, idareci ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlisinin de bulunduğu 20 kişilik heyet için gezi programı yaptı. 15-19 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen programda öğrencilerin hem İstanbul’u, hem de Pendik’i tanımaları için çeşitli geziler düzenlendi. Yarısı ilçelerinin dışında başka bir yer görmemiş, yarısı da sadece komşu şehir Van’a gitmiş öğrenciler, özellikle Boğaz gezisinde hem İstanbul’un hem de denizin tadını çıkardılar.

Pendik Belediyesi, çocukları Viaport Alışveriş Merkezi, Lunapark, Darıca Hayvanat Bahçesi, Miniatürk, Panorama 1453, Boğaz Gezisi, Taksim, Akvarium, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii ve Meydanı, Yerebatan Sarnıcının aralarında bulunduğu birçok yeri gezdirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman, İstanbul’u ve Pendik’i tanıyan öğrencileri çeşitli hediyelerle Hakkari’ye uğurladı.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder