11 Mayıs 2014 Pazar

MHP Pendik'ten 3 Mayıs Kutlaması


3 Mayıs Türkçüler Bayramı ve Milliyetçiler Günü’ MHP İlçe Teşkilatının gerçekleştirdiği etkinliklerle kutlandı.

MHP Pendik İlçe Teşkilatı, ‘3 Mayıs ve Milliyetçiler Günü’ dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi.
Etkinlik kapsamında, Doğu Türkistan Yardımlaşma Derneği, Kırım Türkleri Derneği ve Türkiye Azerbaycan Derneği de Kuşlupark’ta bir fotoğraf sergisi açtılar. Sergide, Mozalimi belgeleyen fotoğraf sergisi ile birlikte Türk Dünyasının kültürel ve folklorik zenginliklerini yansıtan folklor gösterileri ve müzik dinletileri de gerçekleştirildi.

Etkinliğin dikkat çeken aktivitelerinden biri de Türk Milliyetçilerinin efsane isimlerinden Hüseyin Nihal Atsız’ın 70 yıl önce (1944) dönemin başbakanı ve milli eğitim bakanına göndermiş olduğu mektubun güncelleştirilmiş bir dille, Kuşlupark’ta etkinliği takip edenlere okunması oldu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara Arena’daki konuşması da meydandaki ekrandan naklen yayınlandı.

Etkinliğe katılan ve sergiyi gezen vatandaşlara program çerçevesinde Türkmen pilavı ikram edildi.
MHP İlçe Başkanı İbrahim Çam’ın, misafirlere pilav ikramında bizzat bulunarak vatandaşlarla birebir ilgilendiği gözlemlendi.

‘3 Mayıs Türkçüler Bayramı ve Milliyetçiler Günü’ etkinlikleri mehteran eşliğinde Gazipaşa Caddesinden başlayan ve Atatürk Kültür Evi’ne kadar süren bir yürüyüşle devam etti. Etkinlik, AKEV’de gerçekleştirilen ve MHP Kayseri Milletvekili ve TBMM Grup Başvekili Yusuf Halacoğlu’nun gündemle ilgili konferansı ile tamamlandı. Yoğun katılımın gerçekleştiği konferans öncesinde MHP İlçe Başkanı İbrahim Çam’ın partililere hitaben yaptığı coşkulu konuşma da büyük alkış aldı.

Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder