8 Mayıs 2014 Perşembe

PEFHEM Halk Oyunlarında Türkiye Şampiyonu


Pendik Folklor Halk Eğitim Merkezi (PEFHEM) ile Pendik Belediyesi Spor Kulübü’nün koordinasyonunda Türkiye Halk Oyunları müsabakasına katılan Pendik ekibi, Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından Bitlis'te düzenlenen müsabakalarda Pendik Folklor Halk Eğitim Merkezi (PEFHEM) ile Pendik Belediyesi Spor Kulübü’nün koordinasyonunda hazırlanan Pendik Belediyesi Halk Oyunları ekibi “ Düzenlemeli halk oyunları” kategorisinde büyüklerde şampiyon olurken, yıldızlarda da 2. lige elde etti.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Bitlis’te düzenlenen "Türkiye Halk Oyunları Grup Yarışmaları"na, Pendik Belediyesi Spor Kulübü Halk Oyunları  ekibi de katılarak ilçemizi temsil etti. Kırıkkale, Hakkari ve Pendik’in ilk üçe kaldığı yarışmada, Pendik Belediyesi Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi, 91 puan alarak şampiyon oldu.

Düzenlemeli halk oyunları yıldızlar kategorisinde de ikinci olan ekip, kupalarını alarak  27 Haziran’da İstanbul'da yapılacak final karşılaşmalarına hazırlanmaya başladı. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek, Kültür Müdürü Metin Tavukçu, PEFHEM Başkanı Serdar Özalkak ve Yönetim Kurulu üyesi Halil Bozhalil de kafilede yer alarak ekibe destek verdi.
Şampiyon ekip, yarışmanın ardından şehirde vatandaşların da isteğiyle Bitlis yöresine ait mini bir gösteri daha yaptı. Bitlislilerin beğenisini kazanan Pendik ekibi “Bitlis sizinle gurur duydu” sloganı eşliğinde Pendik’e uğurlandı.

Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder