8 Mayıs 2014 Perşembe

Pendik Feribot Seferleri Alternatif Oluşturuyor


İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), TEM otoyolunun Gebze-İzmit bölümündeki viyadüklerde yenileme çalışması nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğuna, Eskihisar-Topçular arabalı vapur ile Pendik-Yalova hızlı feribot seferleriyle alternatif oluşturuyor.

İDO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Karayolları Köprü Viyadükleri İzolasyon Çalışması kapsamında, 24 Temmuza kadar TEM otoyolunun Gebze kavşağı ile İzmit doğu kavşağı arasındaki viyadüklerin her iki yönünde üst yapı ve izolasyon yenileme çalışmaları gerçekleştirilecek.

İlk etap olarak güney (İstanbul-Ankara) yönünde 24 saat esasına göre yapılacak çalışmalar sırasında otoyol trafiğe kapatılarak ulaşım uygun kavşaktan D-100 kara yoluna yönlendirilecek.

Filosunda 3 ayrı tipte 18 arabalı vapur ile 5 farklı tipte 9 hızlı feribot bulunduran İDO, Eskihisar-Topçular arabalı vapur hattı ile Pendik-Yalova hızlı feribot hattında, çalışmalar nedeniyle meydana gelecek trafik sıkışıklığına yönelik çeşitli önlemler aldı.

İDO, trafiğin yoğunlaştığı bölgede, Eskihisar-Topçular arasında ara vermeksizin gerçekleştirdiği arabalı vapuru seferleri ile Pendik-Yalova hattındaki 2 bin 354 seferiyle yolcuların hizmetinde olacak. İDO, bu hatta, belirtilen tarihe kadar 1 milyon 400 bine yakın yolcu ve 250 binin üzerinde araç kapasitesi sunacak. – İstanbul

Bir önceki yazımız olan Binalardaki Risk Raporu, Onay Yetkisi Belediyelere Geçti başlıklı makalemizde Belediye, imar ve Pendik haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bölge Gündem Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder