19 Mayıs 2014 Pazartesi

Pendik Harmandere'de İki Minibüs Çarpıştı: 1 Yaralı


Görgü tanıklarından elde edilen bilgiye göre bugün saat 11:10′da Harmandere Mahallesi Tahir Ekşioğlu cami yakınında 34 M 3782 plakalı yolcu minibüsü ile bir yemek şirketine ait 34 FV 2635 plakalı dağıtım minibüsü çarpıştı. Çarpışma sonucu Yemek dağıtım minibüsünün sürücüsü yaralandı. Kendi imkanları ile araçtan çıkmayı başaran yaralı sürücü kaldırım üzerinde yaklaşık 30 dakika ambulansın gelmesini bekledi.

Suratı kanayan sürücüye ilk yardım müdahalesini  olay yerine gelen bir ilk yardımcı yaptı. Olay yerine ambulanstan önce gelen polis ekipleri olay hakkında bilgi toplarken, ambulansın olay yerine gecikmesi vatandaşlar tarafından tepki gösterildi. Ambulans 30 dakika sonra olay yerine ulaştı, gelen ambulans görevlileri Sultanbeyli ekibi olduklarını bildirdi ve yaralıya müdahale etti.

Yemek aracında ve yolcu minibüsünde 2 kişi olduğu, yemek dağıtım aracının sürücüsü dışında başka yaralanan olmadığı bilgisi alındı. 112 ekipleri yaralı sürücüyü Kartal Eğitim ve Araştırma hastanesine götürdü.

Görgü tanıklarından elde edilen bilgiye göre kaza şöyle gelişti;
Yolcu minibüsü Tahir Ekşioğlu camiden Trilyum sitesine doğru gelmekte iken, yemek dağıtım minibüsü Karanfil sokaktan aşağıya doğru hızlı bir şekilde yola girdi ve yolcu minibüsünün önüne çıktı, yolcu minibüsü şoförü yemek dağıtım minibüsünü fark ederek frene bastı ancak, yemek dağıtım minibüsüne yandan çarpmayı önleyemedi. Minibüse yandan çarpması sonucu her iki araçta da ciddi hasar meydana geldi.

Kurtköy Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder