30 Mayıs 2014 Cuma

Pendik Merkez’den E-5’e Yeni Güzergah


Pendik Merkez’den E-5’e ulaşımda yeni bir güzergah oluşturacak araç alt geçidi için çalışmalar başladı. 120 metre uzunluğundaki araç alt geçidi, Adnan Menderes Bulvarı ile Lokman Hekim Caddesi’ni tren yolu altından birbirine bağlayacak.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in seçim öncesi yeni dönemde gerçekleştirmeyi hedeflediği 219 büyük projeden ilki olan bu çalışma sayesinde Pendik Merkez’den gelen araçlar Adnan Menderes Bulvarı’nı kullanarak doğrudan D-100 (E-5) kara yoluna ulaşabilecek.

Yıl sonunda tamamlanacak

İlçe genelinde trafik akışını rahatlatmak ve ulaşımı sorunsuz hale getirmek amacıyla kavşak, yol açma, üst geçit ve alt geçit çalışmaları devam ediyor. Pendik merkezdeki trafiği hafifletmek için uzun süredir çalışmalar yürüten ekipler, ilçe merkezini, ilçenin kuzey kısımdan ayıran tren yolu hattı üzerindeki tek araç geçiş noktası Sancak Köprüsü’ne alternatif olarak Lokman Hekim Caddesi’ni Abdülhalik Renda Ceddesi üzerinden Atatürk Bulvarı’nı bağlayacak kuzey istikametinde tek yönlü bir araç altgeçidi (dal-çık) inşa ediyor. Pendik Merkez’in güney kısmındaki ve Hatboyu Caddesi üzerindeki trafiği oldukça rahatlatacak olan araç altgeçidin sene sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor. Geçit tamamlandığında Lokman Hekim Caddesi’nden E-5 Karayolu’na ulaşmak isteyen araç sürücüleri, Hatboyu Caddesi ve Sancak Köprüsü üzerinden seyir etmek zorunda kalmayacak. Böylece Hatboyu Caddesi’nin yükü de hafiflemiş olacak. Altgeçit yaklaşık 120 metre uzunluğunda olacak.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder