23 Mayıs 2014 Cuma

Pendik Sivas Suşehri Polat Deresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği


Pendik'te faaliyetlerini sürdüren Sivas Suşehri Polat Deresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından açılarak hizmet vermeye başlayan yeni dernek binası ve kültür merkezine, Anadolu'daki birçok belediye sahip değil.

Pendik Velibaba Mahallesinde faaliyet gösteren Sivas Suşehri Polat Deresi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin inşasını tamamlayarak hizmete soktuğu yeni dernek binası ve kültür merkezinin resmi açılışı önceki Pazar günü yapıldı.

Açılışa Belediye Başkanı Kenan Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Şahin,”Anadolu'nun birçok ilçesinde böyle bir kültür merkezi yok. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Örnek bir kültür merkezi olmuş” dedi.

Yaklaşık 500 bin TL. harcanarak inşa edilen kültür merkezinde; yönetim odası, lokal, spor salonu, sergi salonu, kütüphane, eğitim salonu, konferans salonu gibi birçok fonksiyonel bölüm mevcut.

Dernek Başkanı Yılmaz Köksal da yaptığı konuşmada,” Binamızın projesini çizip, yapı – denetim işini yapan ve bunlar için hiçbir ücret almayan AK Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç’a, desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Kenan Şahin’e ve bağışta bulunan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu mekandan tüm

Pendikliler istifade edebilecektir. Örnek bir hizmet gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.
Açılış töreni kültür merkezinin yapımına emeği geçenlere ve bağışta bulunanlara plaket töreninden sonra ikramlar ve kültür merkezinin gezilmesiyle tamamlandı.

Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder