2 Mayıs 2014 Cuma

Potada Kimse Durduramıyor


Ligde açık ara liderliği elinde bulunduran Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü Basketbol Takımı, Umman ve Kuveyt Engelli Milli Basketbol takımlarıyla yaptığı hazırlık maçlarını da büyük bir farkla kazanarak zaferlerine yenilerini ekledi.

3 yıl önce ekonomik sorunlarla boğuşurken Pendik Belediyesinin kucak açmasıyla başarıdan başarıya koşmaya başlayan Engelliler Spor Kulübü Basketbol Takımı, teknik adam Selim Savaş Akarsu antrenörlüğünde hızlı yükselişini sürdürüyor. Şu anda 1. Ligde liderliği elinde bulunduran Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü Basketbol takımı, geçtiğimiz günlerde kamp çalışması için Türkiye’ye gelen Umman ve Kuveyt Engelli Milli Basketbol takımları ile özel maçlar yaptı.

Maçlarda formu ve kolektif uyumu ile dikkat çeken Pendik Belediyesi Engelli Basketbol Takımı, Umman milli takımını 97-41 ve Kuveyt Milli Takımını da 86-75 gibi ezici bir sayı üstülüğüyle mağlup etmeyi başardı.

Pendik’i başarıyla temsil eden takımın başındaki Antrenör Selim Savaş Akarsu, hedeflerinin Engelli Basketbol Süper Ligine çıkmak olduğunu yineleyerek “Önümüzdeki resmi maçı kazandığımızda 1. Ligde şampiyonluğu göğüslüyoruz” müjdesini verdi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder