19 Mayıs 2014 Pazartesi

Türk Kadınlar Birliği Pendik Şubesinden 25. Yılda 25. Anasınıfı


İstikrarlı ve örnek çalışmalarıyla dikkat çekerek kamuoyunun takdirini kazanan Türk Kadınlar Birliği Pendik Şubesi, 24. ana sınıfı tefriş ve bağışını Gülizar Zeki Obdan İlkokulunda gerçekleştirdi.
Dernek 25. kuruluş yıl dönümünde 25. ana sınıfını da (alt özel sınıf olarak) Trabzon Yomra ilçesinde bağışlamaya hazırlanıyor.

Türk Kadınlar Birliği Pendik Şubesi (TKB), Gülizar Zeki Obdan İlkokulu’na, A’dan Z’ye tefriş ederek,  beslenme ünitesi de dahil olmak üzere, ultra modern bir ana sınıfı bağışladı. Ana sınıfı, TKB Pendik Şubesinin kuruluşundan bu yana bağışladığı 24. ana sınıfı oldu.

Ana sınıfının resmi açılış töreni İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, TKB Pendik Şube Başkanı Özen Öztanyel, Okul Müdürü Şenel Aybakan, Mustafa Karuşağı İlkokulu Müdürü İzzet Diktaş, TKB Üyeleri, öğrenci velileri, okul aile birliği üyeleri ve öğretmenlerden oluşan kalabalık bir topluluğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış töreninde yapılan protokol konuşmalarından sonra, ana sınıfı öğrencilerinin müzik, şiir ve folklor gösterileri yer aldı.

Gösterilerin sonunda TKB Pendik Şube Başkanı Özen Öztanyel, bağışçılar Avukat Müzeyyen Karlı ve Selma Topçu’ya teşekkür plaketleri takdim edildi. Vefat eden anne ve babaları adına bağış yaptıkları ifade edilen bağışçıların, tören boyunca duygusal anlar yaşadıkları ve yaptıkları bağıştan dolayı oldukça mutlu oldukları gözlemlendi.

Protokol konuşmaları sırasında mikrofona davet edilen Mustafa Karuşağı İlkokulu Müdürü İzzet Diktaş konuşmasında; TKB Pendik Şube Başkanı Özen Öztanyel’i gerçekleştirmiş oldukları değerli hizmetlerden dolayı okul olarak, YILIN ANNESİ seçtiklerini belirtti.

Açılış programı; ana sınıfı ve beslenme ünitesinin gezilmesi, TKB’nin ve bağışçıların konuklar için hazırladığı kuru pasta ve içecek ikramlarının ardından hatıra fotoğraflarının çekimiyle sona erdi.
TKB Pendik Şubesi 25. kuruluş yıl dönümünün gururunu yaşadığı şu günlerde, 25. anasınıfı açılışını (alt özel sınıf olarak) Trabzon Yomra ilçesinde gerçekleştirmenin çalışmalarına da başlamış bulunuyor.
Özellikle eğitim ve sağlık alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken TKB Pendik Şubesi, kuruluşundan bugüne kadar okullara ana sınıfları – kütüphaneler; hastanelere ve sağlık ocaklarına revir ve sağlık üniteleri tefriş ederek bağışlamış bulunuyor.

Başarılı öğrencilere de burs vererek katkı sunan dernek, bu yıl da Soma’da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybetmiş madencilerin çocuklarından oluşacak 5 üniversite öğrencisine de burs verecek.

Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder