11 Mayıs 2014 Pazar

Yanlış Hesap Kurtköy'deki Mustafa Akyol'dan Döndü


Üzerinde Avm, İş merkezleri ve siteler bulunan Mustafa Akyol sokak, trafik yükünü kaldıramadığı için Pendik Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde bu sokakta yol yapım ve düzenleme çalışması başlatılmıştı. Ancak Belde ve Grup Center iş merkezi esnafları ve bazı vatandaşlarca yapılan çalışmanın yanlış planlandığı, trafiği rahatlatmak yerine aksine trafiği daha da çok arttıracağı belirtilmişti.

Bu düşünceye sebep olan ise; yol kenarlarına ayrılan İs park noktaları nedeni ile park sorunu çözülürken yolun yine eskisi gibi tek araç geçişli olmasıydı. Gidiş ve geliş istikametlerinin ortasında ayrılan alan ise her iki yolun genişliğinden daha fazlaydı. Belediye gelen şikayetleri dikkate almış olacak ki yakın zamanda Mustafa Akyol sokakta yeniden bir çalışma başlattı ve dar olan yolu genişleterek ortadaki gereksiz alanı daralttı.

Bu noktada inşaatı devam eden büyük bir AVM olması ve iş merkezlerinin altında yeterli kapalı park alanının bulunmaması sebebi ile yeni yapılan düzeltme çalışması beklentilere cevap verecek gibi görünüyor.

Kurtköy Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder