9 Haziran 2014 Pazartesi

36 Eğitimciye ‘yazarlık’ Kursu


Pendik’teki ilkokul, ortaokul ve liselerde Türkçe, Türk Dili ve Edebiyat öğretmenliği yapan 36 eğitimci ‘Yazarlık ve Editörlük Kursu’nu tamamlayarak mezun oldu.  Yazar ve edebiyat araştırmacısı Mehmet Nuri Yardım’ın seminer  verdiği 16 haftalık  kurs boyunca  öğretmenler yazarlık konusunda önemli tecrübeler kazandı.

Pendik Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Pendik’teki  Türkçe, Türk Dili ve Edebiyat öğretmenlerine yönelik ‘Yazarlık ve Editörlük Kursu’ düzenledi. 36 eğitimcinin 16 hafta boyunca katılımcı olduğu kursta,  gazeteci, yazar ve edebiyat araştırmacısı Mehmet Nuri Yardım seminer verdi.  Yazı yazma tekniklerinin öğretildiği ve önemli yazarların  eserlerinin incelendiği kursta, katılımcılar her hafta istedikleri konuda yazılar yazarken bir sonraki hafta da okunarak değerlendirmesi yapıldı.

Eğitimciler genç yazarlar yetiştirecek

16 haftalık kursu tamamlayan eğitimciler Pendik Güzelyalı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törenle sertifikalarını Mehmet Nuri Yardım’ın elinden aldı. Pendik Belediyesi Kültür Müdürlüğü yetkilileri, kursu düzenlemekteki hedefin, yazarlık konusunda tecrübe kazanan eğitimcilerin  kendi okullarında yazarlığa yatkın öğrencileri belirleyerek  Belediye’nin ‘Yazı ve Şiir Atölyesi’ne yönlendirmeleri ve böylece  gelecekte genç yazarlar yetiştirilmesi olduğunu ifade ettiler.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder