17 Haziran 2014 Salı

Başkan Tahmazoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetimine Seçildi

Mehmet Tahmazoğlu

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Toplam 26 ülkeden bin 70'in üzerinde üye belediyesi ile tecrübe ve bilgi paylaşımı alanında ortak akıl ekseninde değer oluşturmayı hedefleyen Türk Dünyası Belediyeler Birliği Olağanüstü Genel Kurulu İstanbul Pendik Green Park Otel'de yapıldı.

Açış konuşmaları sonrasında divan heyeti oluşturularak gündemlerin oylanmasına geçildi. Divan Heyet Başkanlığını Birlik Kurucu Başkanı İstanbul Milletvekili Erol Kaya yürütürken, heyet üyeleri Azerbaycan Yerel Yönetimler Ajansı Başkanı Birlik Eşbaşkanı Mehdi Selimzadeh ve Bulgaristan Mineranli Bani Belediye Başkan Yardımcısı Musa Çolak oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun yeniden başkanlığa seçildiği kongrede Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Katıldığı sergi açılışında, Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin yönetim kurulu üyeliğine seçilmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Biz de 2 yıl önce bu birliğe üye olmuştuk. Bu yıl yapılan genel kurulda yönetim kurulu üyeliğine seçildik. Şahinbey Belediyesi olarak bizim yurt dışında kardeş belediyelerimiz var. Bu belediyelerimizle işbirliğimizi sürdürüyoruz. Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetiminde olmamız nedeniyle inşallah bundan sonra yurt içi ve dışındaki belediyelerimizle işbirliğimizi daha da geliştireceğiz."

Haberler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder