9 Haziran 2014 Pazartesi

Pendik’te Gölete Giren Bir Çocuk Boğuldu


Pendik'te 2 arkadaşıyla birlikte serinlemek için girdiği gölette boğulan çocuğun cesedi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Üzerinde kimlik çıkmayan 14-15 yaşlarındaki çocuğun ismi de henüz belirlenemedi.

Olay, saat 16.00 sıralarında Kurnaköy Taşocakları mevkiinde meydana gelmişti. İddialara göre, eski Taşocakları mevkii olarak bilinen bölgedeki gölete gelen 3 çocuk yüzmek için suya girdi. Bir süre yüzen çocuklardan biri aniden gözden kaybolunca diğer arkadaşları bağırarak yardım istedi. Bu sırada gölet çevresinde piknik yapan vatandaşlar imdat çağrıları üzerine olay yerine koştu. Hemen gölete giren 2 kişi genci aramaya başladı. Ancak tüm çabalara rağmen bulunamayınca itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verildi.

Göletten çıkan 2 arkadaşı da ailesine haber vermek için olay yerinden ayrıldı. Olay yerine gelen dalgıç itfaiye ekipleri, gölette bir süre arama yaptıktan sonra cesedi buldu. Şahsın cesedi kıyıya çıkartılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Ceset sedyeye konularak ambulansa taşındı, savcılık talimatı üzerine ön otopsi için Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Üzerinde kimlik çıkmayan ve arkadaşlarına ulaşılamayan çocuğun elbiseleri de jandarma ekiplerine teslim edildi.

Bir görgü tanığı, "3 arkadaş gölette yüzüyorlardı. Biz de resimlerini çektik. Bir süre sonra boğulan var diye bağırmaya başladılar. Hemen koştuk. 2 kişi gölete girip aradık. Ama kimseyi bulamadık. Yanındaki arkadaşları da panik içinde kaçtılar. Ailesine haber vermek için gittiler." dedi.

Haberler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder